Wesprzyj KPH

Nowo wybrani polscy parlamentarzyści Robert Biedroń i Ania Grodzka (Ruch Palikota) przemawiali na otwarciu panelu konferencji ILGA-Europe w Turynie we Włoszech 27. października br.

Po ich wielkim sukcesie jakim było wygranie wyborów do Sejmu RP, ILGA-Europe miała zaszczyt gościć ich jako głównych mówców na swojej konferencji zatytułowanej „Prawa Człowieka i Tradycyjne Wartości : konflikt czy dialog”. Grodzka (pierwsza kobieta transpłciowa w Sejmie RP) i Biedroń (pierwszy jawnym gejem w Sejmie RP) opowiedzieli 350-osobowej publiczności o tym jak zostali wybrani w silnie katolickiej Polsce. Dawali również porady, w jaki sposób inne kraje mogą doprowadzić do wyboru własnych otwartych polityków społeczności LGBT.
„W tym momencie zdaję sobie sprawę, że moje marzenia o byciu wybranym do parlamentu 15 lat temu nie były skandaliczne. Jest to możliwe i nalegam abyście posiadali takie marzenia”, poradził Biedroń. „ Zostałam wybrana w konserwatywnym Krakowie z antyklerykalnej partii. Nie możemy zakładać, że otwarte bycie członkiem społeczności LGBT nas wykluczy” – powiedziała Grodzka.
Całe audytorium było niezwykle zaszczycone spotkaniem z obojgiem mówców i powitało ich głośnym aplauzem.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?