Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii oddział Wrocław, w ramach projektu Berlin-Yogyakarta, zaprasza do MEDIATEKI (Plac Teatralny 5 we Wrocławiu) na wystawę i projekcje filmowe w dniach 7 – 28 stycznia 2010 r.
O projekcie Berlin-Yogyakarta więcej na stronie www.kph.org.pl/pl/edukacja/berlin-yogyakarta.
 
WYSTAWA
 
Na otwarcie wystawy "Berlin – Yogyakarta" zapraszamy do MEDIATEKI w czwartek, 7 stycznia, o godz. 18.00. 
Wystawę oglądać będzie można do 28 stycznia 2010 r.
Na tytuł wystawy składają się nazwy dwóch miast z różnych kręgów kulturowych, co podkreśla globalną skalę zarówno zjawiska wykluczania, jak i obowiązywania praw człowieka. Z nazwą Yogyakarty łączy się aktualny aspekt wystawy, Berlinowi przypisana jest jej część historyczna, w której nakreśliliśmy początki i osiągnięcia ruchu na rzecz emancypacji osób nieheteroseksualnych oraz przedstawiliśmy historię ich prześladowań przez nazistów.
 
PROJEKCJE FILMOWE
 
Na projekcje zapraszamy do sali Multicentrum w MEDIATECE (Plac Teatralny 5).
We wtorek 12 stycznia, godz. 18.00 pokażemy film "Einstein seksu" (RFN 1999, 100 min., reż. Rosa von Praunheim)
film fabularny – historia życia Magnusa Hirschfelda, lekarza, seksuologa i światowego pioniera ruchu na rzecz równouprawnienia osób nieheteroseksualnych. Jednym z wątków jest historia związku M. Hirschfelda ze znacznie młodszym od niego Karlem Giese.
We wtorek, 19 stycznia, godz. 18.00 zapraszamy na projekcję filmu "Inny od innych" (Niemcy 1919, 50 min., reż. Richard Oswald)
Film niemy, edukacyjny, pierwszy w historii kina film o tematyce homoseksualnej, zakazany przez cenzurę w 1920 i zachowany jedynie we fragmentach. Konsultantem scenariusza był Magnus Hirschfeld, którego zobaczyć można w roli lekarza, Karl Giese wcielił się w głównego bohatera, wirtuoza skrzypiec Paula Körnera w wieku młodzieńczym.  W roli głównej Conrad Veidt z "Gabinetu doktora Caligari".  Historia miłości muzyka do swego ucznia i wszechobecnego wówczas szantażu osób homoseksualnych.
We wtorek 26 stycznia, godz. 18.00, pokażemy "Paragraf 175" (USA 2000, 80 min. reż. Rob Epstein i Jeffrey Friedman)
film dokumentalny, nagrodzony m.in. na Berlinale i Sundance Film Festival – przejmujące relacje homoseksualnych ofiar nazistowskiego terroru, w większości byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Narratorem filmu jest Rupert Everett.
 
O projekcie Berlin-Yogyakarta więcej na stronie www.kph.org.pl/pl/edukacja/berlin-yogyakarta
WSTĘP NA WSZYSTKIE IMPREZY WOLNY 

Projekt "Berlin-Yogyakarta realizowany jest przez Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii przy finansowym wsparciu Fundacji "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość" (EVZ) 

Więcej informacji: 
Katarzyna Remin
koordynatorka projektu
kremin@kph.org.pl  
tel.+48 22 423 64 38 „

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?