Wesprzyj KPH

Od hitlerowskiego terroru wobec osób homoseksualnych do praw człowieka dzisiaj

Wystawa „Berlin – Yogyakarta” zawita w tym miesiącu do Łodzi!

Na tytuł wystawy składają się nazwy dwóch miast z dwóch kontynentów, podkreślając globalną skalę zarówno zjawiska wykluczania jak i obowiązywania praw człowieka. Z nazwą Yogyakarty łączy się aktualna część wystawy, Berlinowi przypisany jest jej aspekt historyczny. Szkicuje on początki i osiągnięcia ruchu na rzecz emancypacji osób nieheteroseksualnych oraz przedstawia historię ich prześladowań przez nazistów.

Celem projektu „Berlin – Yogyakarta” jest przypomnienie historii prześladowań gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transgenderowych przez nazistów podczas ich panowania w Europie oraz podkreślenie, że prawa człowieka są niezbywalną własnością wszystkich ludzi, również osób nieheteroseksualnych. Terror zastosowany wobec tej grupy przez hitlerowskich zbrodniarzy był częścią systemu, który doprowadził do najbardziej jaskrawego pogwałcenia praw człowieka w historii ludzkości.

Otwarcie wystawy odbędzie się 22 maja o godzinie 15:00 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym(budynek D, 3 piętro) Wystawę „Berlin – Yogyakarta” w Łodzi  będzie można oglądać do 4 czerwca. 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?