Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii, w ramach projektu Berlin-Yogyakarta, zaprasza do miejsce bar podgórze, ul. Węgierska 1 w Krakowie na wystawę i projekcje filmowe w dniach 10 – 30 kwietnia 2010. Otwarcie wystawy 10 kwietnia godz. 20.00.

PROJEKCJE FILMOWE

Na projekcje zapraszamy do miejsce bar podgórze, ul. Węgierska 1 w Krakowie.
w poniedziałek 12 kwietnia, godz. 20.00 pokażemy film „Einstein seksu” (RFN 1999, 100 min., reż. Rosa von Praunheim)
film fabularny – historia życia Magnusa Hirschfelda, lekarza, seksuologa i światowego pioniera ruchu na rzecz równouprawnienia osób nieheteroseksualnych. Jednym z wątków jest historia związku M. Hirschfelda ze znacznie młodszym od niego Karlem Giese.
we wtorek, 13 kwietnia, godz. 20.00 zapraszamy na projekcję filmu „Inny od innych” (Niemcy 1919, 50 min., reż. Richard Oswald)
Film niemy, edukacyjny, pierwszy w historii kina film o tematyce homoseksualnej, zakazany przez cenzurę w 1920 i zachowany jedynie we fragmentach. Konsultantem scenariusza był Magnus Hirschfeld, którego zobaczyć można w roli lekarza, Karl Giese wcielił się w głównego bohatera, wirtuoza skrzypiec Paula Körnera w wieku młodzieńczym.  W roli głównej Conrad Veidt z „Gabinetu doktora Caligari”.  Historia miłości muzyka do swego ucznia i wszechobecnego wówczas szantażu osób homoseksualnych.
w środę, 14 kwietnia, godz. 20.00, pokażemy „Paragraf 175” (USA 2000, 80 min. reż. Rob Epstein i Jeffrey Friedman)
film dokumentalny, nagrodzony m.in. na Berlinale i Sundance Film Festival – przejmujące relacje homoseksualnych ofiar nazistowskiego terroru, w większości byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Narratorem filmu jest Rupert Everett.
 
 
O projekcie Berlin-Yogyakarta więcej na stronie www.kph.org.pl/pl/edukacja/berlin-yogyakarta
WSTĘP NA WSZYSTKIE IMPREZY WOLNY 

Projekt „Berlin-Yogyakarta realizowany jest przez Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii przy finansowym wsparciu Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ) 

Więcej informacji: 
Katarzyna Remin
koordynatorka projektu
kremin@kph.org.pl   
tel.+48 22 423 64 38 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?