Wesprzyj KPH

Słuchowisko, które zmienia świat

Wyobraź sobie, że budzisz się pewnego dnia, włączasz telewizję, a tam posłowie prawicowej partii sprzeciwiają się związkom partnerskim, bo to ich zdaniem wolna droga do „promocji heteroseksualizmu”.

Jak bardzo umowne są kryteria, w myśl których dzielimy się na grupy, i jak bardzo przypadkowy jest los, umieszczający nas w grupie dyskryminowanej lub dyskryminującej? Wystarczy odwrócić proporcje osób homo i heteroseksualnych w społeczeństwie, żeby nagle świat zaczął wyglądać zupełnie inaczej. Ten pomysł to punkt wyjścia dla drugiego już sezonu Bagażu Podręcznego, słuchowiska, które w nowatorski sposób podejmuje temat dyskryminacji i wykluczenia.

Czy osoby heteroseksualne, przestawszy być siłą narzucającą normy społeczne, zmienią swoje podejście do tak ważnych zagadnień jak związki partnerskie czy wychowanie dzieci? Czy osoby homoseksualne będą pełne zrozumienia dla nowopowstałej mniejszości, czy też uznają, że trochę przykrości się im należy?

Takie będzie tło Bagażu, który jednak nie jest jedynie publicystyką. To również, a może przede wszystkim, wyraziści bohaterowie, z którymi na pewno zaprzyjaźnicie się przez sześć planowanych odcinków, to kryminalna intryga, trudna miłość i zwykłe życie.

Organizator: Stowarzyszenie Nastawnia
Mecenat: Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Partner: Radio Afera
Sponsor: HaH – Art & Music Club
Matronat/Patronat: Kampania Przeciw Homofobii, Fundacja Replika, Portal queer.pl, Wydawnictwo Miejskie IKS, Fundacja Feminoteka, Stowarzyszenie Kobiet Konsola, Fundacja Autonomia, Pozen, Portal e.czaskultury.pl

Emisja:
Środa, godzina 19.00
3, 17, 31 października
14 i 28 listopada
12 grudnia

Radio Afera 98,6 MHz w Poznaniu, www.afera.com.pl na całym świecie

www.bagazpodreczny.pl
www.facebook.com/bagazpodreczny(tu można posłuchać również odcinków pierwszego sezonu)

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?