Wesprzyj KPH

Wróć

Weź udział w badaniu – wypełnij ankietę „Sytuacja społeczna osób LGBT”

Wystartowała kolejna edycja największego w Polsce badania poświęconego osobom homo- i biseksualnym, transpłciowym oraz aseksualnym – „Sytuacja społeczna osób LGBTA”. Pomóż nam zdiagnozować warunki życia osób LGBTA mieszkających w Polsce – wypełnij ankietę

ANKIETA DOSTĘPNA JEST TUTAJ LUB PO KLIKNIĘCIU W PONIŻSZY OBRAZEK

 

badanie_lgbta

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT BADANIA

Jaki jest cel badania?

Celem badania jest przeprowadzenie pogłębionej analizy socjologicznej oraz psychologicznej warunków życia gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i aseksualnych mieszkających w Polsce. Liczymy na to, że raport trafi do osób odpowiedzialnych za stanowienie prawa krajowego i lokalnego, a jego lektura przyczyni się do podjęcia działań, których efektem będzie pozytywna zmiana w zakresie m.in. edukacji, warunków na rynku pracy, polityki społecznej, zdrowotnej czy bezpieczeństwa publicznego.

Czego dotyczą pytania?

Pytania zawarte w ankiecie dotyczą takich obszarów życia osób LGBTA jak: edukacja, praca, zdrowie czy życie rodzinne. W ankiecie poruszone zostały również zagadnienia związane z przemocą, przekonaniami społeczno – politycznymi, życiem religijnym czy podejściem do związków.

Czy badanie jest anonimowe?

Badanie „Sytuacja społeczna osób LGBTA” jest anonimowe.

Co się stanie z danymi zebranymi w ankiecie?

Dane przeanalizowane przez badaczy i badaczki zostaną opublikowane w formie raportu, który zostanie upubliczniony wiosną 2017 roku.

Kto jest organizatorem badania?

Za badanie odpowiadają trzy największe organizacje LGBT w kraju: Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Lambda Warszawa oraz Fundacja Trans-Fuzja.

 

DLA MEDIÓW:

Informacja prasowa nt. badania skierowana do mediów dostępna jest TUTAJ

Grafika informująca o badaniu dostępna jest TUTAJ

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?