Weź udział w badaniu – wypełnij ankietę „Sytuacja społeczna osób LGBT”
Wystartowała kolejna edycja największego w Polsce badania poświęconego osobom homo- i biseksualnym, transpłciowym oraz aseksualnym – „Sytuacja społeczna osób LGBTA”. Pomóż nam zdiagnozować warunki życia osób LGBTA mieszkających w Polsce – wypełnij ankietę.
ANKIETA DOSTĘPNA JEST TUTAJ LUB PO KLIKNIĘCIU W PONIŻSZY OBRAZEK
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT BADANIA
Jaki jest cel badania?
Celem badania jest przeprowadzenie pogłębionej analizy socjologicznej oraz psychologicznej warunków życia gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i aseksualnych mieszkających w Polsce. Liczymy na to, że raport trafi do osób odpowiedzialnych za stanowienie prawa krajowego i lokalnego, a jego lektura przyczyni się do podjęcia działań, których efektem będzie pozytywna zmiana w zakresie m.in. edukacji, warunków na rynku pracy, polityki społecznej, zdrowotnej czy bezpieczeństwa publicznego.
Czego dotyczą pytania?
Pytania zawarte w ankiecie dotyczą takich obszarów życia osób LGBTA jak: edukacja, praca, zdrowie czy życie rodzinne. W ankiecie poruszone zostały również zagadnienia związane z przemocą, przekonaniami społeczno – politycznymi, życiem religijnym czy podejściem do związków.
Czy badanie jest anonimowe?
Badanie „Sytuacja społeczna osób LGBTA” jest anonimowe.
Co się stanie z danymi zebranymi w ankiecie?
Dane przeanalizowane przez badaczy i badaczki zostaną opublikowane w formie raportu, który zostanie upubliczniony wiosną 2017 roku.
Kto jest organizatorem badania?
Za badanie odpowiadają trzy największe organizacje LGBT w kraju: Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Lambda Warszawa oraz Fundacja Trans-Fuzja.
DLA MEDIÓW:
Informacja prasowa nt. badania skierowana do mediów dostępna jest TUTAJ
Grafika informująca o badaniu dostępna jest TUTAJ
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
19.12.2024
Nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści to troska o bezpieczeństwo wszystkich osób – podkreślają organizacje pozarządowe
-
18.12.2024
Konferencja prasowa: nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści – 19 grudnia, g. 9:30
-
17.12.2024
Rozczarowująca opinia Rzecznika Praw Obywatelskich o związkach partnerskich
-
13.12.2024
A miało być tak pięknie… Społeczność LGBT+ zawiedziona po roku rządów Tuska
-
06.12.2024
„Ile warta jest tęczowa złotówka?” – raport Priders
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.