Wesprzyj KPH

Rozpoczęło się ogólnopolskie badanie „Sytuacja młodzieży LGBT w szkołach”. To pierwsze badanie populacji LGBT w Polsce, w którym najważniejszy głos należy do najmłodszych. Pomóż nam poznać warunki nauki osób LGBT w szkołach w Polsce – wypełnij ankietę.

ANKIETA DOSTĘPNA JEST TUTAJ LUB PO KLIKNIĘCIU W PONIŻSZY OBRAZEK

Wypełnij ankietę

 

Jaki jest cel badania?

Celem badania jest poszerzenie wiedzy o warunkach, w jakich uczą się młodzi geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe w Polsce. Chcemy dowiedzieć się od młodzieży, jaki klimat panuje wokół spraw LGBT w szkole. Zależy nam na zbadaniu jak atmosfera szkoły wpływa na młode osoby LGBT, na to, co czują i co myślą. Wyniki badania umożliwią zidentyfikowanie najistotniejszych czynników pozwalających skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo i równy, wolny od uprzedzeń, dostęp do nauki dla osób LGBT. Ponadto wyniki badania będą dla nauczycieli i nauczycielek oraz instytucji zajmujących się edukacją ważną wskazówką, co należy zmienić.

Dzięki badaniu będziemy lepiej wiedzieć, co robić, aby uniknąć atmosfery przemocy i wykluczenia osób LGBT w szkołach w Polsce.

 

Czego dotyczą pytania?

Pytania zawarte w ankiecie dotyczą różnych obszarów życia szkolnego oraz tego, jak szkoła spostrzegana jest przez osoby LGBT. Pytamy o osobiste doświadczenia, przekonania i uczucia związane z tym, co się dzieje w szkole.

 

Czy badanie jest anonimowe?

Badanie „Sytuacja młodzieży LGBT w szkołach” jest anonimowe.

 

Co się stanie z danymi zebranymi w ankiecie?

Dane przeanalizowane przez badaczy i badaczki zostaną opublikowane w formie raportu, który zostanie upubliczniony jesienią 2017 roku.

 

Kto jest organizatorem badania?

Badanie przeprowadzane jest przez Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii (KPH) w ramach międzynarodowego projektu koordynowanego przez amerykańską organizację zajmującą się edukacją – GLSEN. KPH przeprowadza badanie we współpracy z badaczami i baczkami z USA i z Polski. Jednocześnie podobne badania są przeprowadzane na Węgrzech, Ukrainie, Litwie, Łotwie oraz w Rumunii. Na przełomie roku powstanie publikacja porównująca wyniki badań zrobionych w tych krajach.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?