Wesprzyj KPH

Wróć

Badanie naukowe dotyczące rozwoju dzieci wychowywanych w tęczowych rodzinach

Poniżej zamieszczamy prośbę o wzięcie udziału w badaniu. Gorąco zachęcamy do zgłaszania się i przekazywania informacji dalej!

Witam, 

Jestem studentką piątego roku psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Zajmuję się problematyką homorodzicielstwa, a konkretnie rozwoju dzieci wychowywanych przez dwie kobiety będące w związku. 

Poszukuję par kobiet wychowujących razem jedno lub więcej dzieci w wieku 3-10 lat. 
[Czytaj więcej…] 

W odróżnieniu od osób heteroseksualnych i ich rodzin, osoby o orientacji homoseksualnej i ich rodziny są wciąż grupą społeczną mocno stygmatyzowaną w naszym kraju. Poglądy na temat takich rodzin w przeważającym stopniu oparte są na stereotypowych wyobrażeniach społeczeństwa, a nie na jego rzeczywistych doświadczeniach w kontakcie z osobami o innej orientacji, a już na pewno nie na aktualnej sprawdzonej wiedzy naukowej. Zapotrzebowanie na poważne badania na temat rozwoju dzieci w Polskich rodzinach nieheteronormatywnych jest ogromne, wciąż jednak trudno doszukać się jakichkolwiek polskich opracowań naukowych w tym obszarze. Dlatego też postanowiłam w ramach pracy dyplomowej podjąć tę tematykę. 

Bardzo zależy mi na tym, aby wyniki badania były możliwie najbardziej rzetelne i miarodajne, a w tym celu konieczne jest przebadanie jak największej liczby dzieci. Niestety jednak, z wielu przyczyn, bardzo trudno jest dotrzeć do rodzin które wychowują dzieci w innym niż tradycyjny modelu. Dlatego też byłabym bardzo wdzięczna za chęć udziału w moim badaniu. 

Ma ono formę rozmowy z dzieckiem w oparciu o testy obrazkowe oraz wywiadu z jego mamami. Dane osób biorących w nim udział pozostaną oczywiście poufne. 

Prosiłabym o kontakt: email ewa.slezkin@gmail.com lub tel. 503-306-106 

Pozdrawiam, 

Ewa Slezkin

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1438098696469778/?ref=ts&fref=ts 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?