Wesprzyj KPH

8 kwietnia rozpocznie się kolejna edycja Akademii Zaangażowanego Rodzica – cyklu bezpłatnych weekendowych warsztatów skierowanych do rodziców osób LGBT. Jeżeli jesteś mamą lub ojcem lesbijki, geja, osoby biseksualnej lub transpłciowej  i zależy Ci na tym, aby poszerzyć swoją wiedzę w obszarach związanych z orientacją psychoseksualną i tożsamością płciową oraz nabrać swobody w rozmawianiu na te tematy, to Akademia jest dla Ciebie. Rekrutacja trwa do 31 marca. 

Akademia Zaangażowanego Rodzica to prowadzony przez Kampanię Przeciw Homofobii cykl sześciu weekendowych warsztatów dla rodziców osób LGBT, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz transpłciowych. Warsztaty skierowane są do matek i ojców, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę w obszarach związanych z orientacją psychoseksualną i tożsamością płciową oraz nabrać swobody w rozmawianiu na te tematy. Po co? Przede wszystkim po to, aby przestać się bać i żeby lepiej porozumiewać się z własnym dzieckiem.  Uczestniczkom i uczestnikom Akademii oferujemy wiedzę i trening umiejętności, ale doświadczenie nauczyło nas, że najważniejsza siła, którą rodzice czerpią od siebie nawzajem  –  zachęca do udziału w AZR trenerka  prowadząca Akademię,  Katarzyna Remin. A tak udział w AZR wspomina jej absolwentka, Anna Skalska – Okazało się, że wiele doświadczeń mamy wspólnych i mimo że każdy z nas inaczej przeżywa tę sytuację, to fakt  że razem przez coś przechodziliśmy – każdy w swoim czasie – bardzo nas łączy. Zaprzyjaźniliśmy się, czujemy się dobrze ze sobą, ufamy sobie nawzajem.

Jednym z celów AZR jest zachęcenie rodziców do włączenia się w działania na rzecz poprawy sytuacji osób LGBT w Polsce. Udział w zajęciach Akademii to także wyjątkowa okazja do poznania aktywnej grupy absolwentek i absolwentów AZR z poprzednich lat. Jest ich coraz więcej i coraz odważniej angażują się w budowanie dialogu i zrozumienia w szerszym otoczeniu, na rzecz społecznej akceptacji.

Warsztaty organizowane w ramach Akademii Zaangażowanego Rodzica odbywają się w Warszawie, są bezpłatne, a organizatorzy pokrywają koszty dojazdu, noclegu i częściowo wyżywienia. Aby wziąć udział w tegorocznej edycji AZR należy  wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY dostępny tutaj.  Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca 2017 r. Liczba miejsc ograniczona.

Program warsztatów Akademii Zaangażowanego Rodzica:

 • 08/09 kwietnia 2016
  Co coming out dziecka zmienia w naszym życiu?
 • 06/07 maja
  Wiedza o homoseksualności – aspekty społeczne, zdrowotne i psychologiczne.
 • 03/04 czerwca
  A.  Historia ruchu LGBT w Polsce i na świecie
  B.  Transpłciowość – aspekty psychospołeczne, prawne i medyczne
 • 09/10 września
  Warsztat antydyskryminacyjny – stereotypy, uprzedzenia, mechanizm dyskryminacji
 • 07/08 października
  A. Jak godzić wiarę i postawę Kościoła katolickiego z akceptacją własnego dziecka
  B. Regulacje prawne dotyczące LGBT w Polsce i za granicą
 • 04/05 listopada
  A. Kobiety, mężczyźni i cała reszta – transpłciowość i interpłciowość.
  B. Podsumowanie cyklu warsztatowego.

Jeśli znasz mamę lub ojca, którzy mogliby być zainteresowani udziałem w Akademii Zaangażowanego Rodzica, przekaż im informacje nt. rekrutacji do AZR

Osoba kontaktowa:

Katarzyna Remin, koordynatorka Akademii Zaangażowanego Rodzica: kremin@kph.org.pl

 Projekt finansowany jest z środków Fundacji Róży Luksemburg Przedstawicielstwo w Polsce

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?