Wesprzyj KPH

W dniu 24.01.2013, o godzinie 10.00 odbyło się spotkanie osób reprezentujących KPH z przedstawicielkami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Agata Chaber, Mirosława Makuchowska i Zofia Jabłońska rozmawiały z panią Małgorzatą Szybalską o tym co zrobić, aby temat homoseksualności i transpłciowości był traktowany poważnie i bez przekłamań, a nauczyciele i nauczycielki wiedzieli jak pomagać oraz stwarzać bezpieczne środowisko dla nieheteroseksualnych i nieheteronormatywnych uczniów i uczennic.

Reprezentantki Ministerstwa przyznały, iż przemoc w szkołach, w tym ta motywowana uprzedzeniami stanowi poważny problem. Zachęcały organizacje pozarządowe do zgłaszania materiałów mogących pomóc personelowi szkolnemu w sprawach osób LGBT do zamieszczenia ich na stronie www.scholaris.pl prowadzonej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Potwierdziła także informację, iż kontynuowane będą szkolenia dla rzeczoznawców zatwierdzających podręczniki szkolne z aspektów równego traktowania. Rzeczoznawcy mogli już dwukrotnie uczestniczyć w szkoleniach dotyczących tematyki równouprawnienia płci, kolejne szkolenia będą poświęcone tematyce równego traktowania w szerszym zakresie, z uwzględnieniem orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.

Osoby reprezentujące KPH wyraziły nadzieję na częstsze spotkania z MENem oraz zaoferowały pomoc przy szkoleniach dla rzeczoznawców w zakresie tematów LGBT.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?