Wesprzyj KPH

Rodzice!

Widzicie te wszystkie osoby, które się tu zgromadziły? Jest ich dużo! Prawda? … Te wszystkie osoby mają rodziców. Tak! Dzieci LGBT mają rodziców! Te dzieci potrzebują nas. Tak jak potrzebowały, kiedy były małe. Tak jak potrzebowały, kiedy dorastały. Tak potrzebują nas – rodziców teraz, kiedy się wyautowały.

Będzie się źle działo z prawami człowieka, dopóki my, rodzice nie przerwiemy tego. Naszą powinnością jest stanąć u boku naszych tęczowych dzieci i głośno powiedzieć: Nie! Nie zgadzam się na dzielenie ludzi na lepszych i gorszych tylko dlatego, że są innej orientacji, mają inną tożsamość płciową, mają inny kolor skóry czy też są niepełnosprawne! Są tak samo jak wszyscy inni ludźmi, którzy mają pełne prawa. I których pod żadnym pozorem nie wolno ograniczać!

Rodzice, jest nas dużo. Ale tutaj tego nie widać! Wyjdźcie z domów i stańcie u boku swoich dzieci!

Te dwa miliony dzieci LGBT mają 4 miliony rodziców. To nie jest sprawa marginalna. To kilka milionów ludzi. Tak. Odmienna orientacja seksualna naszych dzieci dotyczy dużej części  społeczeństwa. Przestańmy się oszukiwać i mówić, że ich nie ma. Oni byli, są i będą!

Stańmy ramię w ramię z naszymi dziećmi i wykrzyczmy głośno:

Prawa człowieka prawami osób LGBT!  Prawami naszych dzieci!

Kto nas, rodziców zatrzyma w walce o ich prawa?  Tutaj, na Paradzie Równości jest niewielka grupa rodziców, która się odważyła i stanęła z dziećmi w tym pochodzie. Przychodzimy od kilku lat i będziemy przychodzić. Nasza grupa rośnie z roku na rok. Bo tak właśnie możemy wesprzeć dzieci pokazując światu, że są nasze. Że jesteśmy z nich dumni! Że są wartościowymi dla społeczeństwa ludźmi. Że nie muszą się wstydzić tego, jak je ukształtowała natura.

Natura stworzyła każdego z nas, każde nasze dziecko jako istotę niepowtarzalną. Każdemu naszemu dziecku nadała cechy, które tworzą tę wyjątkowość.

Naszą postawą, otwartością,  stańmy otwarcie przeciw agresji, homofobii i wszelkim innym formom nierówności społecznych. Rodzice przybywajcie! Niech nas będzie coraz więcej!

Rodzice, tu i teraz mówię za nas – wszystkich rodziców do wszystkich naszych dzieci: Kocham Cię, moje dziecko takim, jakim jesteś!

Danuta Zarzeczna

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?