Wesprzyj KPH

Wróć

Apel do Rafała Grupińskiego – przewodniczącego partii rządzącej Platformy Obywatelskiej

10 września 2014 roku w Sejmie będzie miało miejsce pierwsze czytanie projektu ustawy złożonego w wyniku akcji Stop Pedofilii (tej samej, która straszyła opinię publiczną zmanipulowanymi wynikami badań Marka Regenerusa prezentując plakaty z wizerunkami dwóch prawie nagich mężczyzn z tęczową flagą podpisane informacją, że osoby homoseksualne to pedofile).

Ten projekt ustawy jest niezwykle szkodliwy, bo:

1. Zakazuje edukacji seksualnej w szkołach – młodzież nie będzie mogła dowiedzieć się nic o bezpieczniejszym seksie, orientacjach seksualnych, związkach, antykoncepcji, granicach dotyczących pożycia seksualnego.

2. Naraża dzieci i młodzież – bez świadomości i rzetelnej wiedzy dzieci i młodzież będą jeszcze bardziej narażone na przemoc seksualną i molestowanie i nie będą miały szansy dowiedzieć się co w takiej sytuacji zrobić.

3. Uniemożliwia pracę organizacjom pozarządowym i edukatorom/kom – karalne może być udostępnianie informacji o seksualności człowieka, antykoncepcji, orietnacjach seksualnych. 

Powstrzymaj ustawę! Wpisz swoje dane i wyślij apel bezpośrednio do Rafała Grupińskiego – przewodniczącego partii rządzącej Platformy Obywatelskiej!

Treść apelu na dole strony. 

MIEJSCE NA FORMULARZ:

Imię i nazwisko:

Miejscowość:

E-mail:

 

przycisk Wyślij

Wszystkie dane osobowe muszą zgrywać się do jakiejś bazy.  

Szanowny Panie Przewodniczący,

na dzień 10 września przewidziane jest pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny (numer druku 2654), który został złożony do Sejmu w ramach inicjatywy obywatelskiej o mylącym tytule „Stop Pedofilii”. Piszę do Pana z prośbą, aby Platforma Obywatelska zagłosowała przeciw skierowaniu projektu do dalszego czytania. 

Projekt ten jest próbą zamachu na prawo dzieci i młodzieży do rzetelnej edukacji seksualnej, która pomaga chronić siebie i innych przed przemocą i molestowaniem seksualnym. Penalizacja rozpowszechniania rzetelnych informacji na temat seksualności człowieka wywołuje zagrożenie dla życia i zdrowia uczniów i uczennic w Polsce. Cała kampania, jak i sam projekt nowelizacji, oparty jest o kłamliwe informacje na temat metod i celów edukacji seksualnej oraz fałszywe dane na temat zjawiska pedofilii. 

Dodatkowo, projekt nowelizacji łudząco przypomina prawa o „ochronie dzieci i młodzieży” wprowadzone w Rosji oraz Litwie. Prawo to zakazuje informowania dzieci i młodzieży o seksualności człowieka i de facto uniemożliwia działanie organizacji pozarządowych i podmiotów zajmujących się prawami osób LGBT, edukacją seksualną czy prawami człowieka. Jest to atak na społeczeństwo obywatelskie oraz demokrację.

Wierzę, że dzieci i młodzież w szkole musi otrzymywać rzetelną wiedzę umożliwiającą im świadome i bezpieczne wejście w dorosłość. Wiedzę tą mogą czerpać z różnych źródeł: od nauczycieli i nauczycielek, z książek, ale i od ekspertów i ekspertek, którzy zajmują się tematem seksualności człowieka i bezpieczeństwa. Projekt ustawy o numerze druku 2654 zagraża temu bezpieczeństwu. 

Więcej informacji na ten temat może Pan uzyskać (oraz przekazać swoim kogom i koleżankom z ław poselskich) na poniższych stronach:

1.Oświadczenie Fundacji Dzieci Niczyje: TUTAJ.

2.Oświadczenie Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

3.Oświadczenie Marka Regenerusa ws. manipulacji wynikami jego badań: TUTAJ

4.Oświadczenie Kampanii Przeciw Homofobii: TUTAJ.

Ponownie proszę o dołożenie wszelkich starań, aby projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny nie został skierowany do dalszych prac. 

Z poważaniem,

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?