Wesprzyj KPH

22 stycznia o godz.11.00 pod siedzibą KPRM odbyła się konferencja prasowa organizacji i grup LGBT. Przedstawiciele i przedstawicielki organizacji ponownie zaapelowali do Premiera Donalda Tuska o spotkanie.Treść apelu można odczytać w newsie.

Szanowny Panie Premierze,
 
Przedstawiciele i przedstawicielki organizacji działających na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych) oraz zaprzyjaźnionych organizacji zrzeszonych w nieformalnej koalicji „Partnerstwo dla Związków” wyrażają chęć spotkania z Panem Premierem, aby móc przedstawić Panu sytuację osób LGBT w naszym kraju oraz najważniejsze postulaty naszych organizacji.
 
Organizacje LGBT działają w Polsce od ponad 15 lat. Działały także podczas rządów prawicowego rządu Jarosława Kaczyńskiego. W tamtych czasach sytuacja osób LGBT była dużo trudniejsza ze względu na otwartą homofobię rządzących. Jednak, z przykrością zauważamy, iż przez ostatnie 6 lat rządów Platformy Obywatelskiej – rządu nastawionego pro-europejsko i liberalnie niewiele się zmieniło w prawnej sytuacji osób LGBT.
 
Mimo, iż większość europejskich krajów, w tym także kraje sąsiednie, a nawet te nie będące jeszcze w Unii Europejskiej, zwiększa ochronę prawną swoich obywateli LGBT – Polski rząd zdaje się nie dostrzegać problemów tej ponad dwumilionowej populacji. Brak ochrony przed przestępstwami motywowanymi uprzedzeniami, brak regulacji dotyczących życia par jednopłciowych, brak regulacji dotyczących korekty płci metrykalnej i ochrony osób transpłciowych – to tylko niektóre z problemów, które wymagają uregulowania, a których brak społeczność LGBT odczuwa na co dzień bardzo dotkliwie.
 
Jednocześnie lepiej niż ktokolwiek inny zdajemy sobie sprawę z klimatu społecznego jaki otacza sprawy LGBT i doceniamy kroki jakie podejmują poszczególni posłowie i posłanki Platformy Obywatelskiej w celu zwiększania akceptacji społecznej dla mniejszości. W szczególności chcielibyśmy docenić wysiłki Ministry Kozłowskiej-Rajewicz, która niestrudzenie walczy o prawa kobiet i innych grup wrażliwych na wykluczenie.
 
Niezmiernie ważne jest dla nas, aby Pan Premier spotkał się z nami i wysłuchał problemów z jakimi na co dzień spotykają się osoby LGBT w Polsce.
 
Z poważaniem,
Akcja Miłość Nie Wyklucza
Europejska Fundacja Prawa
Fabryka Równości, Łódź
Fundacja Centra – UFA
Fundacja Feminoteka
Fundacja „Kultura dla Tolerancji”, Kraków
Fundacja LGBT Business Forum
Fundacja MaMa
Fundacja na Rzecz Różnorodności Polistrefa, Kraków
Fundacja Replika
Fundacja “Pryzmat Różnorodności”, Kraków
Fundacja Przestrzeń Kobiet, Kraków
Fundacja Wolontariat Równości
Grupa Inicjatywna ds. Związków Partnerskich
Grupa IRIS – Stowarzyszenie na rzecz osób o różnorodnych orientacjach psychoseksualnych i tożsamościach płciowych, Białystok
Grupa Q Alternatywie, Wrocław
Instytut Podkarpacki, Rzeszów
Kampania Przeciw Homofobii
Lambda Bydgoszcz
Lambda Warszawa
nieformalna grupa Łódź Gender
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych
Porozumienie Kobiet 8 Marca, Warszawa
Queerowe Centrum Społeczne
Spółdzielnia Socjalna Warszawa – Hostel Emma
Stowarzyszenie Kobiet Konsola, Poznań
Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjno-Naukowe „KEN”
Stowarzyszenie Lambda Zielona Góra
Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Różnorodności “bez!miar”, Warszawa
Stowarzyszenie Otwarte Forum
Stowarzyszenie Na Rzecz Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Osób Transpłciowych Oraz Osób Queer „Pracownia Różnorodności”, Toruń
Stowarzyszenie Tęczówka, Katowice
Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado, Gdańsk
Transfuzja, Fundacja na rzecz osób transpłciowych
Wiara i Tęcza
Wyspa Kobiet, Poznań
Zjednoczenie na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS “Pozytywni w Tęczy”

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?