Wesprzyj KPH

Warsztaty dla działaczy i działaczek organizacji LGBT i środowisk żydowskich w Krakowie w dniach 18-19 czerwca 2009.

To jest prawda a nie mit, tam gdzie gej, tam i Żyd (napis w tramwaju)

W roku 2005 Kampania Przeciw Homofobii wraz ze Stowarzyszeniem Żydowskim Czulent, Stowarzyszeniem Szterndlech oraz Israeli Gay Youth zorganizowała cykl imprez dotyczących antysemityzmu i homofobii. Uczestnicy i uczestniczki projektu brali udział w konferencji, panelu dyskusyjnym, udali się na Marsz Tolerancji w Krakowie oraz oddali hołd bohaterom w rocznicę powstania w getcie warszawskim.

W tym roku chcielibyśmy wrócić do naszej głównej idei przeobrażenia dialogu pomiędzy dwoma stygmatyzowanymi grupami we współpracę i działanie. Według nas, po nakreśleniu tego, co łączy (i dzieli) polskich Żydów oraz gejów i lesbijki w doświadczaniu opresji można stworzyć wspólny front przeciwdziałania aktom nietolerancji, antysemityzmu i homofobii. Zdajemy sobie sprawę, że podjęcie takiego sojuszu może wydawać się kontrowersyjne, ale chcielibyśmy ponownie dać okazję reprezentantom i reprezentantkom obu środowisk do poznania się, wymienienia doświadczeniami i zastanowienia się nad potencjałem jaki daje wspólne przeciwstawienie się uprzedzeniom.

Celem spotkania warsztatowego będzie:

  • poznanie się środowisk żydowskich i LGBT,
  • refleksja nad tożsamością grupy mniejszościowej,
  • analiza mechanizmów, oraz powiązań homofobii i antysemityzmu,
  • poszukiwanie wspólnych strategii działań na rzecz tolerancji.

Warsztat będzie miał miejsce w Krakowie w dniach 18-19 czerwca 2009.

W projekcie będzie uczestniczyć do 20 osób (10 osób reprezentujących LGBT, 10 środowisko żydowskie). Uczestnikom i uczestniczkom spoza Krakowa zapewniamy zwrot części kosztów podróży i nocleg w Krakowie.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie do 12 czerwca na adres jswierszcz@kph.org.pl.

Projekt Antyfobia jest realizowany przez Kampanię Przeciw Homofobii
we współpracy ze Stowarzyszeniem Żydowskim Czulent
dzięki wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?