Ambasada USA zaprasza na film i dyskusję panelową
Ambasada USA i Kampania Przeciw Homofobii zapraszają na specjalną projekcję filmu dokumentalnego BEFORE STONEWALL.
Ambasada USA i Kampania Przeciw Homofobii zapraszają na specjalną projekcję filmu dokumentalnego BEFORE STONEWALL. The Making of a Gay and Lesbian Community, która odbędzie sie w czwartek, 25 czerwca o godz. 18 w Kino Lab CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.
Zamieszki, które wybuchły w czerwcu 1969 roku po najeżdzie policji na nowojorski bar Stonewall Inn, wówczas najbardziej znane miejsce spotkań gejów i lesbijek w Ameryce, uważa się za początek ruchu obrony praw tych grup. Film pokazuje historię poprzedzającą zamieszki, wykorzystując archiwalia oraz wywiady.
Po projekcji zapraszamy do dyskusji „Czterdzieści Lat Po Stonewall: Prawa LGTB w Stanach Zjednoczonych i Europie” z udziałem Roberat Biedronia, członka Zarządu Kampanii Przeciw Homofobii oraz dra Tomasza Basiuka, dyrektora Ośrodka Studiów Amerykańskich UW.
BEFORE STONEWALL: The Making of a Gay and Lesbian Community
Projekcja i dyskusja panelowa.
Czwartek, 25 czerwca 2009, 18:00
Kino.Lab CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdow 2
Wstęp wolny.
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
17.06.2026
Pracuj w KPH – dołącz do nas jako osoba specjalistyczna ds. digital marketingu
-
08.06.2026
Wywiad „Różnorodność znaczy zysk” w najnowszym numerze „Repliki”
-
30.05.2026
KPH na konferencji Men Having Babies w Berlinie [relacja]
-
29.05.2026
Sejm przyjął ustawy o statusie osoby najbliższej. Projekty trafiają do Senatu!
-
25.05.2026
KORONY RÓWNOŚCI 2026. ZGŁOŚ PROPOZYCJE NOMINACJI!
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.