11 kwietnia 2019

Najsłynniejszy polski himalaista, Adam Bielecki dołącza do akcji #SportPrzeciwHomofobii

Pierwszy na świecie zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gaszerbrum I, człowiek, który stanął na szczycie K2, Broad Peak i Chan Tengri, na który samotnie wdrapał się jako najmłodszy mężczyzna na świecie – Adam Bielecki dołącza do sportowców wspierających akcję KPH #SportPrzeciwHomofobii.

Akcja społeczna #SportPrzeciwHomofobii nie zwalnia i zatacza coraz szersze kręgi. W dniu wyjazdu na kolejną wyprawą w Himalaje, najpopularniejszy polski himalaista Adam Bielecki udostępnił w swoich mediach społecznościowych zdjęcie w koszulce #SportPrzeciwHomofobii. Tym samym Bielecki dał wyraźny sygnał, że jego zdaniem w sporcie nie ma miejsca na  dyskryminację osób LGBT. Na samym facebooku Adama zdjęcie polubiło 14 tysięcy obserwujących jego konto. Himalaista nagrodzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki srebrną odznaką “Za Zasługi dla Sportu” swoją postawą zasłużył na złoto w szerzeniu otwartości i akceptacji względem osób LGBT.

 

Kampania Przeciw Homofobii wystartowała z akcją #SportPrzeciwHomofobii w połowie marca. Jest to pierwsza w Polsce akcja społeczna, w której sportowcy i sportowczynie powiedziały “nie” homofobii w sporcie. Na starcie akcję wsparło sześciu sportowców i sportowczyń,  w tym m.in. były piłkarz Radosław Majdan wraz z partnerką, Małgorzatą Rozenek, podwójna mistrzyni świata w żeglarstwie Jolanta Ogar-Hill, pływaczka paraolimpijska Karolina Hamer oraz trener Muay Thai i MMA, Grzegorz Sobieszek. Trzy tygodnie później, sportowców i sportowczyń, które sfotografowały się w koszulkach z napisem #SportPrzeciwHomofobii jest już blisko 20. W odpowiedzi na liczne zapytania w sprawie koszulek, KPH udostępniło na swojej stronie www grafikę z hasłem akcji. Każda osoba, która chce mieć T-shirt z logo akcji #SportPrzeciwHomofobii może zrobić go sama.

Przeczytaj również: Pierwszy raz w Polsce: sportowcy razem przeciw homofobii