Wesprzyj KPH

Kampania Przeciw Homofobii po raz kolejny objęła matronatem Łódzki Maraton Równości, którego piąta edycja odbyła się w dniach 20 – 25 kwietnia w kilku łódzkich lokalizacjach. Najgłośniejszym wydarzeniem był jak zawsze Marsz Równości, który przeszedł ulicami Łodzi ostatniego dnia trwania Maratonu.

[Zobacz więcej…]

Początkowo organizatorzy Łódzkiego Maratonu Równości koncentrowali się na walce o równouprawnienie par homo- i heteroseksualnych. Obecnie działania w ramach Maratonu obejmują również prawa kobiet, kwestie równości społecznej, ekonomicznej i edukacyjnej. Głównymi postulatami tegorocznej edycji festiwalu są: równość małżeńska, swobodny dostęp do edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej oraz sprzeciw wobec przemocy domowej, ekonomicznej i mowy nienawiści. W programie 5. Maratonu znalazły się debaty, dyskusje, warsztaty, pokazy filmów oraz marsz.

Organizatorami Łódzkiego Maratonu Równości są: Fabryka Równości, Krytyka Polityczna, Fundacja Nowoczesnej Edukacji Spunk oraz Fundacja Kreatywnych Rozwiązań Edu Kabe. Oficjalnego wsparcia Maratonowi udzielił Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?