Wesprzyj KPH

Wróć

1,5% podatku na KPH to wspólna walka o równość dla tęczowych rodzin w Polsce

Co najmniej 50 tys. dzieci wychowuje się w Polsce w tęczowych rodzinach, czyli w takich, które tworzą rodzice tej samej płci oraz dziecko bądź dzieci.

Polskie prawo nie daje osobom LGBT+ możliwości wewnętrznego przysposobienia. Oznacza to, że tylko rodzic biologiczny jest rodzicem prawnym. Drugi rodzic (nazywany społecznym) pozostaje obcy z punktu widzenia prawa.

Taka sytuacja znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie tęczowych rodzin.

  • Wizyta rodzica społecznego z dzieckiem u lekarza wymaga za każdym razem upoważnienia rodzica biologicznego.
  • Upoważnienie jest potrzebne również w przypadku odbierania dziecka z przedszkola czy szkoły.
  • Zagraniczne wakacje dziecka bez rodzica biologicznego to kolejne prawne wyzwanie i możliwe zagrożenie bezpieczeństwa dziecka w nagłych wypadkach.
  • Sytuacja staje się dramatyczna, gdy rodzic biologiczny umiera. Wówczas rodzic społeczny jest traktowany jako obcy człowiek, a dziecko zostaje sierotą.

KPH chce to zmienić! Będziemy zabiegać o to, żeby w ustawie o związkach partnerskich znalazły się zarówno rozwiązania gwarantujące dzieciom bezpieczeństwo, jak i przede wszystkim możliwość przysposobienia dziecka osoby partnerskiej. 

  • Będziemy przekonywać posłów i posłanki z tzw. konserwatywnego skrzydła.
  • Dostarczymy ekspertyzy i analizy prawne w trakcie procesu konsultacji projektu ustawy o związkach partnerskich.
  • Zadbamy o to, by tęczowe rodziny miały równe prawa!

Dołącz do nas – zainwestuj w marzenia i przekaż 1,5% na KPH (KRS 0000 111 209), które przeznaczymy m.in. na dalsze prace nad ustawą o związkach partnerskich w Polsce.

Dowiedz się, jak przekazać 1,5% podatku na KPH.

Każda kwota, którą możesz przekazać to realna różnica w życiu tęczowych rodzin w Polsce. Zbudujmy razem Polskę równych praw!

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?