Wesprzyj KPH

Wystarczyły 52 godziny, aby Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej zebrała 15.923 zł. Dzięki wsparciu 308 osób uczestniczących w zbiórce Koalicja będzie mogła kontynuować pracę, której celem jest doprowadzenie do wydania przez Trybunał w Strasburgu wyroku umożliwiającego parom jednopłciowym żyjącym w Polsce zawieranie związków partnerskich lub małżeństw.

Zbiórka na działalność Koalicji ruszyła we wtorek 9 sierpnia. Wynik i tempo zbiórki zaskoczył jej organizatorów. Planowano zebrać 9.000 zł, a już po 52 godzinach licznik na stronie Pomagam.pl wskazywał 15.923 zł. „Dzięki Waszym wpłatom proces litygacji strategicznej będzie nie tylko kontynuowany bez konieczności martwienia się o każdy grosz, lecz również należycie nagłaśniany i promowany” – czytamy na facebooku Kampanii Przeciw Homofobii i stowarzyszenia Miłość nie Wyklucza. Organizacje oraz prawnicy i prawniczki zaangażowani w Koalicję nadal będą wykonywać swoją pracę pro bono. Zebraną kwotę koalicjanci i koalicjantki planują przeznaczyć m.in. na opłacenie kosztów wysyłki pism w trakcie postępowań, kosztów dojazdów prawników na rozprawy, opłacenie wynagrodzeń dla współpracujących z Koalicją grafików, fotografów oraz tłumaczy czy opłacenie kosztów ewentualnego wyjazdu prawników i par na rozprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowiek w Strasburgu.

Swoją działalność Koalicja na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej rozpoczęła w listopadzie zeszłego roku. Tworzy ją pięć par gejów i lesbijek wspieranych przez organizacje pozarządowe i kancelarie prawne. Korzystając z dostępnych rozwiązań prawnych chcą doprowadzić do wydania przez Europejski Trybunał Praw Człowieka wyroku, który zobowiąże Polskę do przyjęcia przepisów umożliwiających parom osób tej samej płci zawieranie związków partnerskich lub małżeństw. Obecnie Koalicja znajduje się w połowie drogi, którą musi przejść, aby osiągnąć swój cel.

koalicja_etapy

Koalicję na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej tworzą: pięć par, w tym Grzegorz Lepianka i Krzysztof Łoś oraz Cecylia Przybyszewska i Barbara Starska, a także grupa organizacji pozarządowych i kancelarii prawnych: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Miłość nie Wyklucza, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Kancelaria Prawna Pietrzak Sidor & Wspólnicy, Tataj Górski Adwokaci. Spółka Partnerska Adwokatów i Radców Prawnych oraz Marcin Piotr Wojciechowski. Kancelaria Radcy Prawnego.

Więcej o  aktualnych działaniach Koalicji TUTAJ

 

fot. Rita

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?