Wesprzyj KPH

„”Miłość jest najważniejsza”” to hasło, które przyświeca tegorocznym tęczowym walentynkom organizowanym przez Kampanię Przeciw Homofobii w całej Polsce.

14 lutego w wielu miastach kraju rozdawane będą kartki walentynkowe zaprojektowane specjalnie na tę okazję. W Wałbrzychu pocztówki zostaną dodane do lokalnego dziennika. W Łodzi, Wrocławiu, Szczecinie, Zielonej Górze, Rzeszowie, Poznaniu i Trójmieście zorganizowany będzie maraton pisania listów do władz RP z apelem o przyjęcie ustawy o związkach partnerskich. Przygotowane są gotowe szablony, ale organizatorzy i organizatorki liczą również na listy bardziej osobiste. Poza tym listy będą dostępne na stronie internetowej www.lodz.kph.org.pl – jeśli komuś zabraknie inwencji twórczej lub nie będzie mógł przyjść na spotkanie.

Zielona Góra zaprasza dodatkowo na symboliczną akcję „”Miłość na kłódkę””, gdzie m. in. pary jednopłciowe zakłódkują swoją miłość na wieczność. W Olsztynie wolontariusze i wolontariuszki KPH będą czytać przez megafon wiersze o miłości i ozdabiać most Jana tęczowymi balonami. W Warszawie od 9 do 15 lutego odbywają się już m. in. debaty, pokazy filmów, wystawy, happeningi w ramach festiwalu „”Równe prawa do miłości””.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?