Wesprzyj KPH

„Wymazać siebie” to zapis wspomnień 19-letlnego Gerrarda, który pod naciskiem rodziców poddaje się terapii konwersyjnej. Książka ukaże się już 13. Lutego nakładem wydawnictwa Poradnia K. KPH objęło publikację matronatem.

„Wymazać siebie” to historia młodego chłopaka, syna fundamentalistycznego pastora w małym miasteczku w Arkansas, który dokonuje coming outu przed matką i ojcem. Rodzice stawiają mu ultimatum – albo podda się terapii konwersyjnej albo straci rodzinę, przyjaciół i zostanie wykluczony ze wspólnoty kościelnej. Wówczas Garrard trafia do chrześcijańskiej organizacji o nazwie Love in Action. Tam pod okiem terapeutów poprzez dogłębne studiowanie Biblii i niemal wojskowy rygor ma zostać  oczyszczony z grzesznych impulsów i umocniony w wierze. Czym tak naprawdę była terapia konwersyjna? I czy w ogóle upokarzanie, stygmatyzację i wyrzekanie się siebie oraz swojej seksualności można nazwać terapią?  Garrard Conly demaskuje obłudę systemu terapeutycznego, a jednocześnie w subtelny sposób pisze o miłości i seksualności. Na podstawie książki powstał film w reżyserii Joela Edgertona z gwiazdorską obsadą: Nicole Kidman, Russellem Crowe’em oraz Lucasem Hedgesem.

Książkę polecają: Filmweb, Replika i Kampania Przeciw Homofobii.

WYMAZAĆ SIEBIE GARRARD CONLEY
Tytuł oryginału: Boy Erased
Tłumaczenie: Kamila Slawinski
Premiera: 13.02.2019
ISBN: 9788 366 005273

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?