Twoja historia ma znaczenie – weź udział w ogólnoeuropejskim badaniu FRA
Wystartowała druga edycja ogólnoeuropejskiego badania dotyczącego lesbijek, gejów, biseksualnych, transpłciowych, interpłciowych, a także niebinarnych oraz innych osób płciowo nienormatywnych. Weź w nim udział!
Poza sporadycznymi doniesieniami prasowymi na temat dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych, trans i osób interpłciowych (LGBTI), istnieje bardzo mało porównywalnych danych zebranych w całej Unii Europejskiej na temat codziennych doświadczeń osób LGBTI odnośnie dyskryminacji.
Weź udział w badaniu – wypełnij ankietę dostępną TUTAJ
W celu wsparcia ustawodawstwa dotyczącego polityki społecznej i równego traktowania, Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) uruchomiła ogólnoeuropejskie badanie LGBTI z kwestionariuszem, który jest dostępny online, aby zebrać opinie gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych w wieku powyżej 15 roku życia żyjących w Unii Europejskiej, Serbii i Macedonii Północnej.
Twoje uczestnictwo w tym badaniu jest bardzo ważne, a podane przez Ciebie odpowiedzi będą przetwarzane w sposób anonimowy, także dla nikogo nie będzie możliwe rozpoznanie Twoich odpowiedzi podczas prezentacji wyników.
Na podstawie wyników badania, zarówno krajowi i europejscy decydenci polityczni, jak i organizacje pozarządowe lub instytucje społeczeństwa obywatelskiego będą mogły lepiej zaadresować swoje strategie i działania na rzecz wspierania społeczności LGBTI, tak, aby żyły i swobodnie wyrażały siebie bez dyskryminacji. Chcąc nadać wynikom badania większej wagi, Europejski sondaż LGBTI liczy na udział licznej i zróżnicowanej grupy lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transpłciowych i interpłciowych z poszczególnych krajów. To druga edycja europejskiej inicjatywy, która pozwoli zebrać doświadczenia LGBTI w ramach największych badań przeprowadzonych w tej dziedzinie.
Twoja historia ma znaczenie
Niniejsze badanie zostało zlecone przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA). Za kwestie techniczne odpowiada Agilis, firma doradcza z zakresu badań statystycznych, zaś za komunikację – organizacja Homo Evolution na co dzień zajmująca się komunikacją w ramach społeczności LGBTI.
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
07.11.2024
Sąd Najwyższy miał rozstrzygnąć o procedurze uzgodnienia płci – na uchwałę poczekamy do marca 2025
-
06.11.2024
Queerowe kino KPH – listopadowy seans filmowy
-
06.11.2024
Fundusz „Wspólnymi siłami budujemy równość”: Pierwsze spotkanie w ramach projektu QueerArt
-
04.11.2024
Brak tożsamości płciowej w październikowym projekcie nowelizacji Kodeksu karnego – KPH składa uwagi
-
28.10.2024
Wszystko, co chcesz wiedzieć o ustawie o związkach partnerskich – transmisja live
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.