Tatuaże Przeciw Homofobii w Warszawie
„Chcesz wesprzeć walkę z homofobią? Zrób sobie tatuaż!” – podpowiada Kampania Przeciw Homofobii. Warszawska odsłona tegorocznej edycji akcji Tatuaże Przeciw Homofobii 13 lipca w klubie KawaŁykSztuki.
Akcja Tatuaże Przeciw Homofobii to szansa na wytatuowanie sobie unikatowego tatuażu w szczytnym celu. Tegoroczny sezon KPH otworzy już 13 lipca w warszawskim klubie Kawałyksztuki. Specjalnie zaprojektowane na tę okazję wzory tatuować będzie 10 czołowych tatuatorek i tatuatorów ze stolicy. Koszt jednego tatuażu to 250 zł., a cały dochód z imprezy zostanie przekazany na działania KPH skierowane do osób transpłciowych.
Dołącz na facebooku do wydarzenia „Warszawa: Tatuaże Przeciw Homofobii”
5 tatuatorek i 5 tatuatorów
Zainagurowana w 2017 roku akcja KPH wraca do stolicy. 13 lipca, między 13:00 a 21:00 chętne osoby tatuować będzie dziesiątka tatuatorek i tatuatorów z Warszawy. W KawaŁykSztuki spotkacie: Krisa Born Too Late i Pawła Bobrowicza z Zakładu Tatuatorskiego Syrena, Marcina Domańskiego i Biankę Szlachtę z Gołej Baby, specjalizujące się w handpoke’u Jednorożec tatuuje i Dziaranie na kolanie oraz Pawła rezydującego w studiu Kropka nad Ink, Dagnę Wrażeń ze studia Róża i Magdę Sawicką – Sick Rose. Dlaczego tatuatorki i tatuatorzy zdecydowali się wesprzeć akcję KPH?
Chciałbym żyć w kraju, w którym każdy może czuć się swobodnie i bezpiecznie. Teraz tak nie jest i to budzi mój sprzeciw. Chcę, żeby osoby LGBT mogły bez obaw okazywać sobie uczucia tak, jak ja to robię. Dlatego jako tatuator zdecydowałem się wesprzeć KPH dołączając do akcji Tatuaże Przeciw Homofobii – mówi Kris Born Too Late z Zakładu Tatuatorskiego Syrena.
Dla Pawła z Kropka nad Ink motywacją jest chęć niesienia wsparcia:
Cieszę się, że tym, co robię mogę chociaż odrobinę wesprzeć ludzi, którzy poświęcają swój czas, by ciężko pracować nad edukacją naszego społeczeństwa.
Tatuaże w szczytnym celu
Udział w akcji może wziąć każdy, kto chce wesprzeć walkę z homofobią i transfobią. Jedyne ograniczenie to wiek – osoba tatuująca się musi być pełnoletnia. Na imprezie obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Koszt jednego tatuażu to 250 zł., a cały dochód z akcji zostanie przekazany na działania KPH adresowane do osób transpłciowych.
Poruszeni śmiercią transpłciowej Milo, chcemy jeszcze więcej wysiłku włożyć w budowanie silnego ruchu osób transpłciowych. Aby to zrobić potrzebujemy Waszego wsparcia – mówi Aleksandra Magryta z KPH.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez KPH we współpracy z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW, wśród osób LGBT to właśnie osoby transpłciowe należą do grupy najbardziej narażonej na przemoc.
Tatuaż nie jest obowiązkowy. KPH można wesprzeć też darowizną. Na miejscu będzie stoisko z gadżetami KPH, puszka na datki i terminal płatniczy. Co więcej, złotówka z każdego kupionego tego dnia w KawaŁyk Sztuki napoju zostanie przekazana na KPH – dodaje Franciszka Sady z KPH
Po imprezie odbędzie się after party Iconic Girls Tribute Party, na którym zagra DJ Janek Przybyłowski.
Tatuaże Przeciw Homofobii
Kawa Łyk Sztuki (ul. Marszałkowska 8, Warszawa)
13 lipca (sobota)
13:00 – 21:00
Patroni Medialni: NOIZZ.pl, Vogue Polska, G’rls ROOM, Zwykłe Życie
Tagi
Ostatnio dodane
-
07.11.2024
Sąd Najwyższy miał rozstrzygnąć o procedurze uzgodnienia płci – na uchwałę poczekamy do marca 2025
-
06.11.2024
Queerowe kino KPH – listopadowy seans filmowy
-
06.11.2024
Fundusz „Wspólnymi siłami budujemy równość”: Pierwsze spotkanie w ramach projektu QueerArt
-
04.11.2024
Brak tożsamości płciowej w październikowym projekcie nowelizacji Kodeksu karnego – KPH składa uwagi
-
28.10.2024
Wszystko, co chcesz wiedzieć o ustawie o związkach partnerskich – transmisja live
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.