Tatuaże Przeciw Homofobii – akcja KPH we Wrocławiu
Po zeszłorocznym sukcesie wrocławskiej edycji akcji Tatuaże Przeciw Homofobii, Kampania Przeciw Homofobii wraca do stolicy Dolnego Śląska. Gotowych na tatuaże zapraszamy w sobotę 20 lipca do klubu Wyspa Tamka.
„Chcesz wesprzeć walkę z homofobią? Zrób sobie tatuaż!” – podpowiada Kampania Przeciw Homofobii. Wrocławska odsłona tegorocznej edycji akcji Tatuaże Przeciw Homofobii już w sobotę, 20 lipca w klubie Wyspa Tamka. Koszt jednego tatuażu to 250 zł., a cały dochód z imprezy zostanie przekazany na działania KPH skierowane do osób transpłciowych.
Dołącz na facebooku do wydarzenia „Wrocław: Tatuaże Przeciw Homofobii”
Wrocław po raz drugi
Akcja Tatuaże Przeciw Homofobii odbędzie się we Wrocławiu już po raz drugi . Miedzy 13:00 a 21:00 specjalnie zaprojektowane na tę okazję wzory tatuować będzie 12 tatuatorek i tatuatorów z Wrocławia, Warszawy i Krakowa. W Wyspa Tamka spotkacie: Complexy, Tamagotchi Tattoo i Zimną Pannę ze studia Serce, Julię Homaniec i Mirandę Maślej Psyche z Boruta Tattoo & Art Collective, Holo Queen z Ink Blink, Paulinę Wojciechowską z Artpanny Tattoo, Sebastiana Skrobola, Miau, Pathology Art oraz Jednorożec tatuuje, która przyjedzie do Wrocławia z Warszawy i Jelenicę z Krakowa. Dlaczego tatuatorki i tatuatorzy zdecydowali się wesprzeć akcję KPH?
Dołączam do akcji, bo mam nadzieję, że na przekór panującej atmosferze politycznej uda nam się zrobić świetną imprezę dla wszystkich wolnych i równych ludzi – mówi Paulina Wojciechowska z ArtPanny Tattoo.
Dla Sylwii Szołtysek ukrywającej się pod pseudonimem Miau motywacją jest dołożenie swojej cegiełki w walce o równość:
Wspieram akcję KPH, bo przez długi czas nie wiedziałam, co właściwie mogłabym zrobić na rzecz równości i praw osób LGBTQ, a są to sprawy dla mnie ważne i w jakimś stopniu dotyczą mnie osobiście. Nie sądziłam, że czymś, co lubię robić będę mogła rzeczywiście dołączyć się do działania i super się z tego cieszę– podkreśla tatuatorka.
Tatuaże wsparciem dla osób transpłciowych
Udział w akcji może wziąć każdy, kto chce wesprzeć walkę z homofobią i transfobią. Jedyne ograniczenie to wiek – osoba tatuująca się musi być pełnoletnia. Na imprezie obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Koszt jednego tatuażu to 250 zł., a cały dochód z akcji zostanie przekazany na działania KPH adresowane do osób transpłciowych.
Poruszeni śmiercią transpłciowej Milo, chcemy jeszcze więcej wysiłku włożyć w budowanie silnego ruchu osób transpłciowych. Aby to zrobić potrzebujemy Waszego wsparcia – mówi Aleksandra Magryta z KPH.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez KPH we współpracy z Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW, wśród osób LGBT to właśnie osoby transpłciowe należą do grupy najbardziej narażonej na przemoc.
Tatuaż nie jest obowiązkowy, by wesporzeć KPH. Można to też zrobić przekazując darowiznę. Na miejscu będzie stoisko z gadżetami KPH, puszka na datki i terminal płatniczy – dodaje Franciszka Sady z Kampanii Przeciw Homofobii.
Warto też dodać, że w trakcie imprezy wystąpi duet improwizowany Dwaj Panowie, a o 21:00 rozpocznie się after party, na którym zagrają Adam CoJest i Rafał Kwiecień.
Tatuaże Przeciw Homofobii we Wrocławiu
Wyspa Tamka
20 lipca (sobota)
13:00 – 21:00
Patroni Medialni: NOIZZ.pl, Vogue Polska, G’rls ROOM, Zwykłe Życie , Gazeta Wyborcza Wrocław
Tagi
Ostatnio dodane
-
19.12.2024
Nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści to troska o bezpieczeństwo wszystkich osób – podkreślają organizacje pozarządowe
-
18.12.2024
Konferencja prasowa: nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści – 19 grudnia, g. 9:30
-
17.12.2024
Rozczarowująca opinia Rzecznika Praw Obywatelskich o związkach partnerskich
-
13.12.2024
A miało być tak pięknie… Społeczność LGBT+ zawiedziona po roku rządów Tuska
-
06.12.2024
„Ile warta jest tęczowa złotówka?” – raport Priders
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.