Wesprzyj KPH

Tęczowy Piątek wychodzi poza szkolne mury. Do akcji dołączyły  trzy kina – Kinoteka w Warszawie,  Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu i Kino Nowa Fala w Giżycku. Przed seansami zaplanowanymi na piątek 25 października wyemitowany zostanie spot „Stoję po stronie młodzieży”.

Tęczowy Piątek to organizowana już po raz czwarty szkolna akcja, której celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT, czyli lesbijkom, gejom, osobom biseksualnym i transpłciowym.  Tego dnia na szkolnych korytarzach wiszą tęczowe flagi, w radiowęźle słychać piosenki Queen i Years & Years, a na lekcjach wychowawczych poruszane są tematy otwartości i akceptacji.  W tym roku do szkół dołączyły kina – warszawska Kinoteka, wrocławskie Kino Nowe Horyzonty i Kino Nowa Fala z Giżycka, gdzie przed wszystkimi pokazami, poza tymi skierowanymi do dzieci, będzie prezentowany spot „Stoję po stronie młodzieży”.

W spocie „Stoję po stronie młodzieży” osiem znanych osób, w tym m.in. Majka Jeżowska, Jerzy Radziwiłowicz, Jacek Poniedziałek i Julia Kamińska, czyta fragmenty listów napisanych przez młodzież LGBT. Zbliżenia na gwiazdy mieszają się z ujęciami twarzy młodych gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych, dla których dramatyczne historie z listów to codzienność. W ten sposób KPH chce uczynić głos młodych słyszalnym, tak by dotarł do rodziców i dorosłych.

Bardzo nas cieszy, że w tym roku do szkół dołączyły również kina. Mamy nadzieję, że osoby, które zobaczą spot „Stoję po stronie młodzieży” na wielkim ekranie zrozumieją, dlaczego akcja Tęczowy Piątek jest młodzieży tak potrzebna – mówi Joanna Skonieczna z KPH i dodaje – 25 października to wielki test dla dorosłych. Mam nadzieję, że zdamy go celująco i wszyscy okażemy wsparcie młodzieży świętującej Tęczowy Piątek.

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?