Wesprzyj KPH

Wróć

Rozmawiamy z Ministrą Kotulą o tym, jakiej ustawy o związkach partnerskich chce społeczność LGBT+

Jakiej ustawy o związkach partnerskich chcemy? Wczoraj KPH wzięło udział w konsultacjach ustawy o związkach partnerskich. Spotkaliśmy się w gronie 60 osób z organizacji i grup LGBT+ z Ministrą ds. Równości Katarzyną Kotulą.

Na początku spotkania Mirka Makuchowska z KPH i Hubert Sobecki z Miłość Nie Wyklucza zaprezentowali ponad 20-letnią historię walki o związki partnerskie, następnie przez ponad 2 godziny rozmawialiśmy o kształcie ustawy oczekiwanej przez społeczność.

To historyczna chwila, pierwszy rządowy projekt dotyczący równości osób LGBT! 

Rządowy projekt, to dla nas świetna wiadomość! Zapewnia on szerokie konsultacje, zaangażowanie wielu ekspertów, rozmowy międzyresortowe i co najważniejsze – poparcie rządu dla projektu ustawy. Ministra Kotula zapewniała o swoim pełnym poparciu dla szerokiego pakietu praw zawartych w projekcie, włączając wewnętrzne przysposobienie dzieci. Dodała, że gdyby to od niej tylko zależało, rozmawialibyśmy o równości małżeńskiej!

Kontynuujemy rozmowy i konsultacje. Ministra zapowiedziała regularne spotkania z organizacjami LGBT+ i dalszą pracę nad projektem ustawy. 

Liczymy, że wprowadzenie związków partnerskich jest coraz bliżej!

Dziękujemy Ministrze Kotuli za wsłuchiwanie się w głos społeczności oraz Magdzie Dropek za organizację spotkania!


Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?