Wesprzyj KPH

Fundacja Mamy i Taty upubliczniła dzisiaj swój najnowszy raport. Korzystając z języka sensacji publikuje powszechnie dostępne dane nt. działalności i finansowania m.in. KPH. Dlatego zamiast skupiać się na treści raportu należy sobie zadać pytanie: Po co organizacja, której celem jest działalność na rzecz rodziny, decyduje się publikować tego typu raporty?

2 października Fundacja Mamy i Taty zaprezentowała mediom raport pt. „Organizacje LGBT w Polsce – działalność, finansowanie, sieć powiązań”. Po lekturze rozdziału poświęconego KPH wiemy jedno – poza zabiegami językowymi nadającymi raportowi sensacyjny charakter i nietrafionymi interpretacjami, w raporcie nie ma nic, co wcześniej nie zostało opublikowane. Informacje nt. działalności i źródeł finansowania Kampanii Przeciw Homofobii są powszechnie dostępne. Może zapoznać się z nimi każdy, kto wejdzie na stronę www naszej organizacji. Transparentność to jeden z fundamentów, na których oparta jest działalność Kampanii Przeciw Homofobii, o czym świadczą systematycznie publikowane na naszej stronie raporty i pojawiające się na mediach społecznościowych informacje dotyczące działalności KPH.

Emocje jak z niskobudżetowego kryminału

Dziwi nas, że Fundacja Mamy i Taty, która w swoim założeniu ma działać na rzecz rodziny, zamiast poświęcać czas na pracę dla realizacji swoich głównych celów, inwestuje zasoby w przygotowanie raportu opartego na danych powszechnie dostępnych w Internecie. Pomimo starań autorów emocje, które budzi raport zbliżone są do tych towarzyszących oglądaniu niskobudżetowego kryminału aspirującego do niedostępnego mu poziomu serii z Jamesem Bondem. Jednocześnie niezrozumiały jest dla nas cel szpiegowania prywatnych profili pracowników i pracowniczek KPH na facebooku i sprawdzanie kogo dana osoba ma w znajomych. Zastanawia też powód określanie poziomu tzw. radykalizmu w kontekście organizacji pożytku publicznego działających na rzecz praw człowieka w obowiązujących powszechnie ramach prawnych. Czy to również zabieg, który miał na celu wygenerowanie w czytelniku określonych emocji?

Czy Ordo Iuris pójdzie śladami Fundacji Mamy i Taty?

Na 3 października publikację raportu dotyczącego źródeł finansowania organizacji społecznych działających na rzecz osób LGBT zapowiedziała kolejna organizacja – Ordo Iuris. Spodziewamy się, że sytuacja będzie wyglądała podobnie, jak w przypadku dokumentu Fundacji Mamy i Taty – zobaczymy dane dotyczące KPH, które od dawna są już dostępne online tylko, że podane w nieuzasadnionym sensacyjnym sosie.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?