Wesprzyj KPH

Dziesięć tętniących życiem miast. Dziesięć przyciągających jak magnes klubokawiarni. Jeden cel – budowanie ruchu hetero sojuszników i sojuszniczek osób LGBT! 6 grudnia wystartowała ogólnopolska akcja społeczna „Ramię w ramię Tour”. Równolegle z akcją organizowaną w klubokawiarniach, w Internecie opublikowana zostanie seria wywiadów. Ich bohaterowie i bohaterki opowiedzą o tym, dlaczego będąc osobą hetero warto wspierać gejów, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe. Organizatorami akcji są: Kampania Przeciw Homofobii oraz Vice Polska.

Wpadnij do jednej z 10 klubokawiarni zlokalizowanych w 10 największych miastach Polski i zgarnij zestaw gadżetów – tęczowe przypinki i broszury z ilustracjami przygotowanymi przez Dawida Ryskiego, z których dowiesz się jak w sześciu  prostych krokach wspierać osoby LGBT. A gdy już zgarniesz przypinkę i broszurę, to koniecznie wrzuć swoje zdjęcie na facebooka  lub instagram z hasztagiem #ramiewramie i #viceXkph  – zachęcają do udziału w akcji jej organizatorzy.

Akcja „Ramię w ramię Tour” startuje 6 grudnia w Warszawie i w ciągu 2 tygodni dotrze aż do 10 miast w całej Polsce (kalendarz akcji dostępny pod tekstem). Również przez 2 tygodnie na facebooku Kampanii Przeciw Homofobii i Vice Polska będą publikowane wywiady z ludźmi z całej Polski. Bohaterowie i bohaterki rozmów odpowiedzą na pytania dotyczące polskiej tolerancji, związków jednopłciowych, homofobii oraz tego, w jaki sposób można wspierać gejów, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe. Bohaterami i bohaterkami wywiadów to osoby z różnych części Polski. Każda zajmuje się czymś innym. Jest wśród nich tatuator, projektantka, wokalistka, copywriterka, rysownik oraz performer. To co ich łączy, to przekonanie, że wszyscy zasługują na szacunek i równe prawa, również osoby LGBT – zdradzają organizatorzy akcji „Ramię w ramię Tour”.

Kalendarz „Ramię w ramię Tour” (akcja odbywa się w godzinach otwarcia lokali):

6 grudnia

8 grudnia

12 grudnia

15 grudnia

20 grudnia

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?