14 lipca 2020

Poznajmy się – spotkania dla osób interpłciowych i ich rodziców

Poznajmy się – spotkania dla osób interpłciowych i ich rodziców

Jesteś osobą interpłciową? Jesteś osobą, która urodziła się z ciałem posiadającym nietypowe cechy płciowe? Zdiagnozowano u Ciebie wrodzony przerost nadnerczy, niewrażliwość na androgeny, zespół Swyera (dysgenezja gonad), MRKH, zespół Turnera czy zespół Klinefeltera lub posiadasz inne cechy świadczące o zróżnicowanym rozwoju płciowym? A może jesteś rodzicem / opiekunem prawnym dziecka ze zróżnicowanymi cechami płciowymi? Jeśli choć jedna z Twoich odpowiedzi brzmi tak, zachęcamy Cię do wzięcia udziału w spotkaniach Poznajmy się.

W niewielkim gronie, w warunkach całkowitej dyskrecji tworzymy bezpieczną przestrzeń, w której można poznać inne osoby o podobnym doświadczeniu, usłyszeć ich historie i opowiedzieć własną (o ile poczujesz na to gotowość). Przekonać się, w ilu obszarach nasze historie są zbliżone i możemy od siebie czerpać, a gdzie moja historia jest tylko moja. Spotkania Poznajmy się są również okazją, aby zdobyć lub poszerzyć wiedzę nt. interpłciowości. 

Zgłoś się

Na spotkania zapraszamy osoby interpłciowe, osoby, które urodziły się z ciałem posiadającym nietypowe cechy płciowe, u których stwierdzono wymienione na wstępie lub inne kombinacje cech świadczące o zróżnicowanym rozwoju płciowym. Niezależnie od tego jak się identyfikujesz i jaka jest Twoja tożsamość, jeśli chcesz wziąć udział napisz do nas!

Na spotkania oddzielnej grupy zapraszamy rodziców / opiekunów prawnych dzieci, u których stwierdzono wymienione na wstępie lub inne kombinacje cech świadczące o zróżnicowanym rozwoju płciowym.

Warunki uczestnictwa w spotkaniach

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Mogą wziąć w nim udział osoby, które ukończyły 16. rok życia. Prosimy o zgłoszenia do dnia 2 sierpnia 2020 r. poprzez wypełnienie formularza:

  • spotkanie dla dorosłych osób interpłciowych – kliknij tutaj
  • spotkanie dla rodziców – kliknij tutaj

Terminy i miejsce spotkań

Spotkania odbędą się na przełomie sierpnia i września. O dokładnych terminach spotkań poinformujemy bezpośrednio osoby uczestniczące. Spotkania odbywają się w Warszawie.

Prowadzące spotkania

Spotkania są prowadzone przez dwie trenerki – Magdę Rakita i Katarzynę Remin.

Magda Rakita – zawodowo zajmuje się fotografią dokumentalną i produkcją multimedialną. Jest również osobą interpłciowa. Magda zajmuje się budowaniem sieci wsparcia dla osób inter oraz osób o zróżnicowanych cechach płciowych lub różnicach w rozwoju płci. Pracuje także nad zwiększaniem świadomości poprzez edukację, rozmowy i kampanie medialne. Magda współpracuje z IntersexUK, niedawno rozpoczęła nowy projekt książki “Jeden Przecinek Siedem” zawierającej rozmowy i historie osób interpłciowych, ich partnerów i rodziców.

Katarzyna Remin  – pracuje na co dzień w organizacji społecznej Kampania Przeciw Homofobii. Jest m.in. trenerką antydyskryminacyjną i od 7 lat prowadzi cykl spotkań dla rodziców gejów, lesbijek i osób transpłciowych. Utrzymuje osobiste kontakty z osobami  interpłciowymi w Europie w tym z Organization Intersex International. Jej rola w grupie polegać będzie na współtworzeniu poczucia bezpieczeństwa, otwartości i wzajemnej uważności.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących spotkań dla osób interpłciowych Poznajmy się prosimy o wiadomość na adres [email protected] lub z koordynatorką Joanną Skonieczną: [email protected], tel. 796 992 001