Wesprzyj KPH

Osoby LGBT+ marzą o tym, co wszyscy inni – szczęśliwej rodzinie, wspaniałych wakacjach, sukcesach zawodowych. Ale nie tylko – na liście ich marzeń znajdziemy również te dotyczące równych praw, których Polska im odmawia. Do sieci trafił nowy spot KPH, w którym swoimi marzeniami podzielili się m.in. Grzegorz Piątek, Adriana Hyzopska i Natasza Parzymies. Poruszający i dający nadzieję –  komentują pierwsi widzowie.

Nam marzy się tańczyć do białego rana na naszym weselu – mówi Artur przytulając swojego partnera Arkadiusza. Ola i Karolina, które wspólnie wychowują Jagienkę i Olka, marzą o tym, aby ich dzieci mogły w spokoju wybrać w przyszłości szkołę. Adriana – transpłciowa modelka – chciałaby, żeby żadna osoba nie była zmuszana do posługiwania się nie swoim imieniem. A Kazik, który doprowadził do uchylenia uchwały anty-LGBT w swojej gminie, marzy o tym, aby nikt – tak jak on – nie musiał czekać z coming outem aż 47 lat. Swoimi marzeniami dzieli się również Rafał i Agnieszka – jedna z 5 lesbijek z okładki Forbes Women, którzy chcą, aby osoby LGBT+ nie bały się postawić na biurku zdjęcia swojej drugiej połówki i wówczas nadal miały szansę na awans. To wszystko to marzenia ludzi, którzy po prostu chcą żyć normalnie, a którym polskie prawo tej normalności odmawia.

Walka o równe prawa możliwa dzięki Tobie

Najnowszy spot KPH w reżyserii Nataszy Parzymies wzrusza, ale przede wszystkim daje nadzieję na spełnienie marzenia o równouprawnieniu proponując konkretne rozwiązanie. Jakie? To w klipie zdradza aktorka Maria Seweryn mówiąc:

Zainwestuj w marzenia – przekaż 1,5% podatku na Kampanię Przeciw Homofobii i patrz jak świat zmienia się na lepsze.

Wtóruje jej pisarz i laureat Paszportu Polityki  Grzegorz Piątek słowami: Te 1,5%  sprawi, że wszystkim nam będzie po prostu lepiej.

Zainwestuj 1,5% w marzenia

Każdy, kto rozlicza podatek ma możliwość przekazania 1,5% na KPH. Wystarczy w odpowiednim miejscu formularza PIT wpisać numer KRS Kampanii Przeciw Homofobii, czyli 0000111209. Zebrane środki KPH przeznaczy na: pracę nad wprowadzeniem równości małżeńskiej i związków partnerskich w Polsce; wspieranie tęczowych rodzin w uzyskaniu równych praw; realizację działań rzeczniczych na poziomie międzynarodowym; prowadzenie postępowań sądowych zmierzających do równouprawnienia; wzmacnianie organizacji działających na rzecz osób LGBT+ oraz rozwój działań angażujących biznes w walkę o równouprawnienie.

Spot – osoby bohaterskie:

Adriana Hyzopska
Agnieszka Kulikowska
Arkadiusz Studziński
Artur Szczęsny
Grzegorz Piątek
Karolcia Linda
Karolina Jackowska
Kazik Strzelec
Mamo Patrz: Ola, Karolina, Jagna i Olek
Maria Seweryn
Natasza Parzymies
Piotr Jaskułowski
Rafał Dembe
Sara “Lola” Pons
Weronika Kuryło

Spot – ekipa filmowa:

Natasza Parzymies – reżyseria, scenariusz
Filip Pasternak – zdjęcia
Weronika Bystrowska – montaż
Cecylia Jakubczak – producentka wykonawcza
Karolina Barska – kierowniczka produkcji
Karolina Cinal – asystentka kierowniczki produkcji
Jędrzej Górski – asystent reżyserki
Piotr “Dresu” Maciejewski – pierwszy asystent kamery
Kuba Makowski – drugi asystent kamery
Grzegorz Strzelecki – gafer
Filip Kulesza – oświetlacz
Olgierd Dowgiałłowicz – scenografia
Paweł Szygendowski – dźwięk
Weronika Bystrowska – kierowniczka postprodukcji
Filip Pasternak – kolor korekcja
Adam Ortyl – postprodukcja dźwięku
Katarzyna Macioch – make up
Karolina Jackowska – fotografie
Weronika Kuryło – backstage

Statyści/tki: Alex Podleś, Kossawinio, Małgorzata Świerszcz, Ola Chwalisz, Weronika Buraczyńska

Producent: Kampania Przeciw Homofobii

Sprzęt: Panavision, Heliograf, Ja Cię Kręcę, Little Beast

Lokalizacja: Kino Elektronik

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?