Wesprzyj KPH

KPH apeluje o rozwagę w zapraszaniu nowopoznanych mężczyzn przez portale randkowe i czaty internetowe. 

 

Prawnicy KPH w ostatnim czasie otrzymują coraz więcej próśb o pomoc prawną od mężczyzn homoseksualnych pobitych, okradzionych lub szantażowanych przez osoby poznane poprzez randkowe i społecznościowe serwisy internetowe.

Zdarza się, że geje zapraszają do swoich mieszkań nowopoznanych poprzez takie serwisy internetowe mężczyzn, którzy okazują się rabusiami, nierzadko stosującymi przemoc i groźby. KPH otrzymuje również informacje o podobnych zdarzeniach, które nie mają podtekstu rabunkowego, a jedynie chęć „wykrycia” osoby homoseksualnej i zastosowania wobec niej przemocy lub szantażu.

Mamy informacje, że tego typu sytuacje zdarzają się szczególnie często w dużych miastach, gdzie jest większa anonimowość. Z obserwacji KPH wynika, iż działania takie nabierają charakteru zorganizowanych i dobrze zaplanowanych akcji.  
 
KPH zachęca wszystkich użytkowników tego typu portali do zachowania szczególnej ostrożności i rozwagi.

Wszyscy, którzy byli ofiarami lub świadkami tego typu sytuacji, proszeni są o kontakt z prawnikami KPH: prawnik@kph.org.pl lub telefonicznie 0-22 423 64 38.     

 

Zapewniamy anonimowość i dyskrecję. 

 

 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?