List KPH do Prezydent Hanny Gronkiewicz – Waltz
Kampania Przeciw Homofobii wystosowała list do Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz – Waltz z prośbą o spotkanie. KPH chce przedyskutować temat bezpieczeństwa osób LGBT mieszkających w Warszawie.
„Szanowna Pani Prezydent,
12 czerwca w Orlando w wyniku homofobicznego ataku 50 osób straciło życie, a 53 zostały ranne. Zginęli konkretni ludzie – synowie, córki, bracia i siostry, przyjaciele i przyjaciółki, partnerzy i partnerki, matki i ojcowie. Dla wielu najważniejsze osoby w ich życiu, po których pustki nikt i nic już nie zastąpi.
Jako organizacja działająca na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób LGBT, chcielibyśmy podkreślić jak ważne jest dla nas udzielone przez Panią wsparcie. Pani obecność pod Ambasadą USA w Warszawie oraz hołd oddany ofiarom zamachu w Orlando została przez nas odczytana jako wyraz solidarności z osobami LGBT na całym świecie. Albowiem w sobotnią noc w klubie Pulse zaatakowani zostali nie tylko uczestnicy i uczestniczki tamtejszej imprezy, lecz każda lesbijka, gej, osoba biseksualna i transpłciowa na świecie.
Problem homofobii, bifobii i transfobii dotyczy nie tylko Stanów Zjednoczonych. Z nienawiścią w swoim życiu codziennym konfrontują się również osoby LGBT żyjące w Polsce. Celem ataków motywowanych nienawiścią są geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe. Z agresją spotykają się również ich rodziny, bliscy oraz przyjaciele. Atakowani są także pracownicy i pracowniczki organizacji pozarządowych działających na rzecz praw człowieka. W przeciągu ostatnich sześciu miesięcy dwa razy zaatakowana została siedziba stowarzyszenia Lambda Warszawa, a trzy razy biuro Kampanii Przeciw Homofobii. Siedziby obu organizacji ulokowane są w Warszawie, a więc w mieście, którego jest Pani Prezydentem.
W napisanym przez Panią liście do burmistrza Orlando czytamy, że nic nie powinno Państwa zatrzymać w pracy na rzecz wolności i tolerancji. Natomiast na swoim blogu napisała Pani, że „Warszawa jest otwarta na politykę różnorodności i związane z nią europejskie praktyk”. Przekonani o szczerości tych słów, zwracamy się do Pani z prośbą o spotkanie w celu dyskusji nt. bezpieczeństwa osób LGBT mieszkających w Warszawie. Ataki na organizacje LGBT działające w Warszawie oraz homofobiczny hejt, który wylał się w Internecie po tragedii jaka wydarzyła się w Orlando, a na co zwróciła Pani uwagę w swoim wpisie, powoduje, że osoby LGBT mieszkające w stolicy Polski czują się zagrożone. Mamy nadzieję, że nasza prośba spotka się z pozytywną odpowiedzią. Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami uda nam się zbudować Warszawę bezpieczną i przyjazną dla każdego jej mieszkańca i mieszkanki, również LGBT.”
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
19.12.2024
Nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści to troska o bezpieczeństwo wszystkich osób – podkreślają organizacje pozarządowe
-
18.12.2024
Konferencja prasowa: nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści – 19 grudnia, g. 9:30
-
17.12.2024
Rozczarowująca opinia Rzecznika Praw Obywatelskich o związkach partnerskich
-
13.12.2024
A miało być tak pięknie… Społeczność LGBT+ zawiedziona po roku rządów Tuska
-
06.12.2024
„Ile warta jest tęczowa złotówka?” – raport Priders
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.