Wesprzyj KPH

KPH odpowiada w sprawie nieprawdziwych informacji zawartych w najnowszym numerze tygodnika „Przekrój”.

 

Warszawa, 15 stycznia 2009 r.

Szanowny Pan
Jacek Kowalczy
Redaktor Naczelny
Przekrój

 

Szanowny Panie Redaktorze,
Z dużym zdziwieniem przeczytałem artykuł zamieszczony w najnowszym wydaniu tygodnika Przekrój (2/2009) pod tytułem „Geje przeciw gejom” autorstwa Judyty Sierakowskiej.

Szczególnie oburzający jest brak rzetelności dziennikarskiej ze strony autorki artykułu, która nie skontaktowała się z reprezentowanym przeze mnie Stowarzyszeniem w celu weryfikacji informacji zawartych w artykule.

 

Następująca informacja wymaga natychmiastowego sprostowania redakcji:

W artykule pani Judyta Sierakowska pisze, że „we wrześniu 2005 roku KPH zorganizowała za państwowe pieniądze (ponad 70 tysięcy złotych) kilkudniowe warsztaty wyjazdowe. Wybrała się na nie kontrolerka Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale nikogo tam nie znalazła”. Informacja ta jest nieprawdziwa i została zdementowana przez grantodawcę oraz podczas kontroli projektu, które nie wykazały jakichkolwiek uchybień w przebiegu tego projektu. Informacje te zostały wcześniej zdementowane za pomocą oświadczenia Zarządu Stowarzyszenia, wszystkich organizacji zagranicznych będącymi partnerami w projekcie oraz doniesień medialnych, a przez to ogólnie i łatwo dla redakcji Przekroju dostępne.

Portal „Gaylife” i współpracujący z nim Łukasz Pałucki (cytowany w tekście) od wielu lat publikuje teksty przekazujące nieprawdziwe informacje na temat Stowarzyszenia. Pomimo wezwań do zaprzestania publikacji tego typu tekstów, redakcja portalu nigdy nie zastosowała się do nich. Dlatego też, Zarząd Stowarzyszenia zdecydował się na proces cywilny, który wykaże czy portal „Gaylife” miał prawo publikować teksty naruszające, naszym zdaniem, dobre imię Stowarzyszenia.

Stąd też – na podstawie art. 31 pkt. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe (Dz. U. Nr 5 poz. 24 z późn. zm.) proszę o rzeczową odpowiedź w postaci publikacji całości treści mojego listu, na trzeciej stronie Państwa tygodnika, na stwierdzenie, które zagraża naszym dobrom osobistym.

Z poważaniem,
Robert Biedroń
Prezes
Kampania Przeciw Homofobii

 

 

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?