KPH podpisuje apel dot. przeglądu politycznie motywowanych postępowań prokuratorskich i rehabilitacji pokrzywdzonych
Ponad 30 organizacji prawoczłowieczych i prodemokratycznych oraz ponad 40 znanych osobistości ze świata polityki, mediów, nauki, sztuki podpisało się pod otwartym apelem do Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara. Apel ten dotyczy przeglądu politycznie motywowanych postępowań prokuratorskich w latach 2015-2023 i rehabilitacji pokrzywdzonych. KPH jest jedną z organizacji, która podpisała się pod apelem.
[…] Jako obywatelki i obywatele RP, wspierający ofiary arbitralnych i budzących ogromne wątpliwości działań prokuratury kierowanej przez Pana poprzednika, Zbigniewa Ziobrę, pragniemy zwrócić się do Pana z troską i zaniepokojeniem w związku z nadal toczącymi się politycznymi śledztwami, zainicjowanymi w latach 2015-2023, w czasach rządów Zjednoczonej Prawicy. […] Upolitycznienie prokuratury, przekładające się na krzywdę i szkody wyrządzone osobom, które naraziły się lub były niewygodne dla poprzedniej władzy, zostało stwierdzone m.in. przez Komisję Wenecką, Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy i Parlament Europejski. Szczegółowy raport w tej sprawie wydała też Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
13.11.2025
List tęczowych matek do ministra Kierwińskiego
-
12.11.2025
Święta tuż, tuż, dlatego wróciły skarpetki, które pomagają!
-
12.11.2025
Wystawa „Daddies, kings & sissy boys” pod matronatem KPH
-
10.11.2025
Pracuj w KPH – dołącz do nas jako Koordynator_ka rzecznictwa
-
07.11.2025
Zamykamy rekrutację na wrocławskie warsztaty PRIDE&PARENT!
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.