Wesprzyj KPH

Już w niedzielę, 27 września poznamy laureatki i laureatów plebiscytu Korony Równości 2020. W tegorocznej ceremonii wręczana nagród będzie mógł wziąć udział każdy. Wystarczy włączyć rozpoczynającą się o 19:00 transmisję live na Facebooku lub Youtubie Kampanii Przeciw Homofobii.

Organizowany przez KPH od 2019 roku plebiscyt Korony Równości ma na celu wyróżnienie osób, które w mijającym roku w sposób szczególny zaangażowały się w walkę o równe prawa dla społeczności LGBTQI. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: Zaangażowanie społeczne, Równe traktowanie, Życie polityczne, Prawo oraz Media. Wśród 15 nominowanych osób i grup na drodze internetowego głosowania wyłonionych zostanie 5 laureatek i laureatów.

Dołącz do wydarzenia na facebooku TUTAJ

Kto zwycięży? O tym dowiemy się 27 września oglądając na Facebooku lub Youtubie KPH rozpoczynającą się o 19:00 transmisję live z ceremonii wręczenia nagród. Gospodynią wieczoru będzie Julia Kamińska – wieloletnia ambasadorka Kampanii Przeciw Homofobii. Poza nagrodami przyznawanymi w 5 tradycyjnych kategoriach, wręczona zostaną również 2 nagrody specjalne. Nazwiska laureatów lub laureatek nagród specjalnych zostaną upublicznione przez KPH 4 dni przed ceremonią, 23 września.

 

Do kogo trafią Korony Równości w tym roku?

Wśród nominacji przesłanych przez internautów i internautki, kapituła konkursowa wytypowała 15 osób i grup. I tak w kategorii Zaangażowanie społeczne nominowani są: bezkompromisowy kolektyw Stop Bzdurom, współtwórca nowej jakości aktywizmu Bart Staszewski oraz uczestniczka Powstania Warszawskiego, Wanda Traczyk – Stawska. Osoby wyróżnione w kategorii Równe traktowanie to: twórcy i twórczyni znanego w całej Polsce i na świecie Atlasu Nienawiści, czyli Jakub Gawron, Kamil Maczuga, Paulina Pająk oraz Paweł Preneta, bohaterski przewodniczący Komitetu Inicjatywy Uchwałodawczej Mieszkańców Gminy Zwierzyniec Jan Kotwis oraz waleczna mama ze stowarzyszenia My, Rodzice – Ewelina Słowińska.

Oglądaj transmisję live na Facebooku lub Youtubie

Nominowani w kategorii Życie polityczne to: posłanka Magdalena Biejat, posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk oraz poseł i aktywista miejski Franciszek Sterczewski. O nagrodę w kategorii Prawo zawalczą: szefowa do spraw równego traktowania w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, adw. Anna Błaszczak-Banasiak, adwokatka od lat niezłomnie walcząca na salach sądowych o równe prawa dla osób LGBT Anna Mazurczak oraz odważna prawniczka z Gdańska, adw. Katarzyna Warecka. Ostatnią kategorią plebiscytu są Media – Koroną Równości, w zależności od wyników głosowania, pochwali się: dziennikarka Vogue Polska, Anna Konieczyńska, dziennikarz stołecznej Gazety Wyborczej, Wojciech Karpieszuk lub zespół redakcji OKO Press.

Bądź z nami – oglądaj transmisję live na Facebooku lub Youtubie KPH: 27 września (niedziela), godz. 19:00

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?