Wesprzyj KPH

Marie-Terese Duffy-Hausler i Sebastian Rysz z Komisji Europejskiej w Polsce spotkali się z członkami Kampanii Przeciw Homofobii.

 

 

Marie-Terese Duffy-Hausler i Sebastian Rysz z sekcji politycznej Komisji Europejskiej w Polsce spotkali się w piątek, 30 stycznia br. z członkami Kampanii Przeciw Homofobii, Robertem Biedroniem i Gregiem Czarneckim.

 

 

Przedstawiciele Komisji Europejskiej wyrazili zaniepokojenie poziomem dyskryminacji w Polsce i zainteresowani byli, jakie kroki podejmowane są w Polsce w celu przeciwdziałania homofobii.
Komisję zainteresował także projekt Schoolmates realizowany przez KPH,  oraz opublikowane na podstawie badań przeprowadzonych w ramach projektu podręczniki skierowane do nauczycieli, pedagogów szkolnych i uczniów dotyczące przeciwdziałania zjawisku znęcania się w szkołach. Goście wyrazili także zainteresowanie zmianami w systemie edukacji w zakresie edukacji seksualnej.
Przedstawiciele Komisji Europejskiej zainteresowani byli pracami nad ustawą o równym traktowaniu, wdrożeniem w Polsce dyrektyw antydyskryminacyjnych oraz utworzeniem niezależnego urzędu antydyskryminacyjnego.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?