Wesprzyj KPH

KPH przekazała posłowi Górskiemu cenzurkę z religii oraz „Katechizm Kościoła Katolickiego” – pisze Gazeta Wyborcza 

 

Mierna z religii dla posła PiS
 Magdalena Dubrowska 2009-02-05, ostatnia aktualizacja 2009-02-05 14:30:03.0

„Homoseksualizm przewyższa wszystkie grzechy w nikczemności” – na to sejmowe oświadczenie Artura Górskiego odpowiedział w czwartek Robert Biedroń.

To właśnie Artur Górski z PiS w listopadowym oświadczeniu poselskim nazwał prezydenta USA Baracka Obamę „nadchodzącą katastrofą”, a także ostrzegł przed „końcem cywilizacji białego człowieka”. Wypowiedź tę cytowały agencje prasowe na całym świecie. Ostatnio Górski znów zabłysnął. Z trybuny sejmowej powiedział, że „homoseksualizm nie powinien być uznawany za zwyczajną skłonność do grzechu, gdyż przewyższa je wszystkie w nikczemności”. Poseł twierdzi, że oparł się na stanowisku Kościoła katolickiego. Na wypowiedź Górskiego zareagował szef Kampanii przeciw Homofobii Robert Biedroń. W czwartek udał się do Sejmu, by wręczyć posłowi PiS prezenty – „Katechizm Kościoła Katolickiego” i świadectwo ukończenia lekcji religii z oceną mierną.

– Kościół wzywa do szacunku osób homoseksualnych – oświadczył Biedroń i odczytał dziennikarzom odpowiedni fragment z katechizmu. – Zapraszamy posła Górskiego na warsztaty antydyskryminacyjne. Wierzymy, że kiedy osobiście pozna osobę czarnoskórą, geja czy lesbijkę, to przestanie się ich bać.

Artur Górski nie odebrał prezentów. Interwencję w jego sprawie w komisji etyki poselskiej zapowiada pełnomocniczka rządu ds. równego statusu prawnego Elżbieta Radziszewska.

Magdalena Dubrowska

Wideo z konferencji prasowej:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88722,6239223,_Mierna_ocena_z_religii_dla_Gorskiego_.html

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?