Wesprzyj KPH

W miniony weekend odbyły się wybory do zarządu ILGA-Europe – międzynarodowej organizacji działającej na rzecz osób LGBTI na ternie Europy i Azji. Wśród osób wybranych do zarządu znalazł się dyrektor Kampanii Przeciw Homofobii Slava Melnyk, na którego głos oddało 158 z 600 europejskich i azjatyckich organizacji zrzeszonych w ILGA Europe.

Slava Melnyk z Kampanią Przeciw Homofobii związany jest od 2011 roku. Zaczynał jako wolontariusz, by 2 lata później dołączyć do zespołu pracowniczego KPH. Początkowo pełnił funkcję koordynatora projektów związanych ze sportem i młodzieżą. Odpowiadał również za współpracę międzynarodową. W latach 2014 – 2018 piastował stanowisko kierownika obszaru edukacja. Przez cztery lata Slava był sekretarzem zarządu, by w lutym 2018  na okres blisko roku objąć funkcję osoby współprzewodniczącej zarządu. Jesienią 2018 roku został dyrektorem zarządzającym KPH. Stanowisko dyrektora Kampanii Przeciw Homofobiibędzie od teraz łączył z funkcją członka zarządu ILGA Europe.

Wybór dyrektora KPH na członka zarządu ILGA Europe to wyróżnienie zarówno dla samego Slavy, który został obdarzony zaufaniem organizacji LGBTI z Europy i Azji, jak i Kampanii Przeciw Homofobii, która cieszy się mianem wiodącej organizacji LGBTI w swoim regionie. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie Slavy jako dyrektora Kampanii Przeciw Homofobii, aktywisty i rzecznika praw osób LGBTI, pozwoli ILGA Europe jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nią cele. Brawo Slava! – komentuje wybór Slavy Melnyka na członka zarządu ILGA Europe zespół Kampanii Przeciw Homofobii.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?