Wesprzyj KPH

Czujesz się niepewnie w tematach związanych z orientacją seksualną i tożsamością płciową. Chciałbyś lepiej zrozumieć swoich pacjentów? A może za mało uwagi poświęcasz komunikacji? Chcesz dowiedzieć się więcej o prawach pacjenta w kontekście osób LGBTI (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych)?

Co?

Akademia Zdrowia LGBTI to cykl wirtualnych spotkań z ekspertami i ekspertkami z zakresu medycyny, psychologii, prawa, ale także z osobami interpłciowymi i transpłciowymi. Edukacyjne webinaria poświęcone takim tematom jak:

  • Komunikacja z pacjentem
  • Zdrowie psychiczne
  • Zdrowie osób transpłciowych
  • Zdrowie osób interpłciowych
  • Prawa pacjenta LGBTI

Kto? Kiedy?

Łatwo, za darmo i z dowolnego miejsca możesz wziąć udział w ciekawym wykładzie z sesją pytań i odpowiedzi na końcu. Po kliknięciu na wybrany webinar uzyskasz więcej informacji o temacie i osobach prowadzących oraz przejdziesz do obowiązkowej rejestracji. Możesz wziąć udział w więcej niż jednym webinarium. Ilość miejsc ograniczona.

Grudzień:

  • 4.12.2017, 18:00 – Komunikacja z pacjentem LGBTI, dr Agata Loewe – REJESTRACJA
  • 11.12.2017, 16:00 – Wirtualne spotkanie z osobą interpłciową, Kitty Anderson (j. ang) – REJESTRACJA
  • 19.12.2017, 16:00 – ABC zdrowia psychicznego i seksualnego osób LGBTI, dr n. med. Robert Kowalczyk – REJESTRACJA

Styczeń:

  • 9.01.2017, 18:00 – Zdrowie osób interpłciowych – co warto wiedzieć? , dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski – REJESTRACJA
  • 17.01.2018, 17:30 – Jak zapewnić realizację praw pacjenta osobom LGBTI?, adw. Anna Mazurczak – REJESTRACJA
  • 22.01.2017, 18:00 – Osoby transpłciowe w systemie polskiej opieki zdrowotnej, Edyta Baker – REJESTRACJA

Osoby prowadzące

dr Agata Loewe

dr Agata Loewe – psychoterapeutka, seksuolożka, edukatorka seksualna i trenerka szkoleń, aktywistka na rzecz Pozytywnej Seksualności. Absolwentka Społecznej Psychologii Klinicznej i Społecznej Psychologii międzykulturowej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz Institute for Advanced Studies of Human Sexuality w San Francisco, gdzie uzyskała tytuł Doctor of Philosophy in Human Sexuality (PhD).

 

 

Kitty Anderson

Kitty Anderson – aktywistka na rzecz osób interpłciowych na Islandii. Jest jedną z osób założycielskich islandzkiego stowarzyszenia na rzecz osób interpłciowych „Intersex Island”, którego od 2014 roku jest przewodniczącą. Pełni również funkcję sekretarza zarządu Organisation Intersex. W 2015 roku została wybrana członkinią zarządu Samtökin 78 – The National Queer Organisation of Iceland, a od 2016 roku zarządza międzynarodowym sekretariatem organizacji. W 2016 przejęł funkcję przewodniczącej Biura Praw Człowieka na Islandii, w którego zarządzie zasiadała od 2015 roku.

 

Robert Kowalczyk

dr n. med. Robert Kowalczyk – psycholog, seksuolog kliniczny, psychoterapeuta i biegły sądowy. Kierownik Zakładu Seksuologii Wydziału Psychologii i Nauk Humanistycznych Krakowskiej Akademii. Współpracuje także z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Członek Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Rady Naukowej (MSM) KC ds. AIDS. Współredaktor podrecznika: „Zdrowie LGBT. Przewodnik dla kadry medycznej” (Kampania Przeciw Homofobii, 2016) i „LGB. Zdrowie psychiczne i seksualne” (PZWL, 2016).

 

Anna Mazurczak

adw. Anna Mazurczak – adwokatka, członkini Komisji Praw Człowieka Naczelnej Rady Adwokackiej, obecnie naczelniczka Wydziału Prawa Antydyskryminacyjnego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich; specjalizuje się w dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową; współautorka raportu „Równe traktowanie pacjentów – osoby nieheteroseksualne w opiece zdrowotnej” (RPO, 2013), „Zdrowie LGBT. Przewodnik dla kadry medycznej” (Kampania Przeciw Homofobii, 2016) i „LGB. Zdrowie psychiczne i seksualne” (PZWL, 2016).

 

Krzysztof Nowosielski

dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski – specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Jest kierownikiem Zakładu Seksuologii i Planowania Rodziny w Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu. Zajmuje się badaniem funkcji seksualnych kobiet ze szczególnym uwzględnieniem modeli reakcji seksualnych. Jest autorem 58 prac klinicznych, autorem i współautorem 19 rozdziałów w książkach polskich, 4 rozdziałów zagranicznych w wydawnictwie anglojęzycznym i współautorem 1 monografii z dziedziny seksuologii. W chwili obecnej jest również członkiem Polskiego, Europejskiego i Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, członkiem zespołu redakcyjnego Przeglądu Seksuologicznego oraz Seksuologii Polskiej, a także recenzentem w międzynarodowych czasopismach medycznych w tym The Journal of Sexual Medicine.

 

Edyta BakerEdyta Baker – transpłciowa kobieta w trakcie korekty płci, z zawodu – dziennikarka. Ma wieloletnie doświadczenie jako aktywistka działająca na rzecz osób transpłciowych i środowisk LGBT. Uczestniczy w polskim ruchu transaktywistycznym od jego początków w 2004-2005 r. Związana z Fundacją Trans-Fuzja – pierwszą i przez długi czas jedyną polską organizacją na rzecz osób transpłciowych – od jej założenia w 2008 r., obecnie pełni funkcję prezesa zarządu. W pracy aktywistycznej zajmuje się bezpośrednią pomocą osobom transpłciowym, rzecznictwem i działalnością medialną oraz pracą edukacyjną i szkoleniową (prowadziła m.in. szkolenia i wykłady na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, Uniwersytecie Warszawskim, Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i Śląskim Uniwersytecie Medycznym).

Dla kogo?

Dla lekarzy/ek, studentów/ek medycyny, pielęgniarek/rzy, psychologów/lożek.

Jak i gdzie?

Wirtulanie. Wszystko czego potrzebujesz to komputer z dostępem do Internetu i mikrofon do zadawania pytań. Szczegóły dotyczące wzięcia udziału w webinarium otrzymasz od nas e-mailem po dokonaniu rejestracji na wybrany webinar.

Materiały z webinarów

[su_youtube url=”https://youtu.be/uvu7o2aBWWc” width=”500″ height=”340″]

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=ObiBipmUV1Q” width=”500″ height=”340″]

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=nROyBJDQGkE&feature=youtu.be” width=”500″ height=”340″]

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=ChyEENlnvk0&feature=youtu.be” width=”500″ height=”340″]

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=AXB4Th1xXuY&feature=youtu.be” width=”500″ height=”340″]

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?