01 grudnia 2020

Weź udział w badaniu – wypełnij ankietę „Sytuacja społeczna osób LGBTIA”

Wystartowała 6. edycja największego w Polsce badania poświęconego osobom homo- i biseksualnym, transpłciowym, interpłciowym i aseksualnym – „Sytuacja społeczna osób LGBTIA”. Pomóż nam poznać prawdę o życiu osób LGBTIA w Polsce – wypełnij ankietę. Masz czas do 28 lutego 2021 roku.

 

WYPEŁNIJ ANKIETĘ – KLIKNIJ TUTAJ 


 

 

Jaki jest cel badania?

Celem badania jest przeprowadzenie pogłębionej analizy socjologicznej warunków życia lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, interpłciowych i aseksualnych mieszkających w Polsce. Raport, który powstanie na bazie badania, będzie rzetelnym źródłem wiedzy na temat aktualnej sytuacji osób LGBTIA i przyczyni się do zwiększenia świadomości o potrzebach i wyzwaniach z jakimi mierzy się obecnie społeczność.

 

Do kogo adresowane jest badanie?

Badanie adresowane jest do osób LGBTIA, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych (w tym panseksualnych), transpłciowych, interpłciowych i aseksualnych, które przez ostatnie 2 lata mieszkały w Polsce.

 

Co zrobić, żeby wziąć udział w badaniu?

Osoby zainteresowane udziałem w badaniu muszą wypełnić ankietę dostępną TUTAJ.  Ankieta składa się z 200 – 250 pytań (liczba pytań zależy od udzielanych odpowiedzi), a jej wypełnienie zajmie 30 – 60 minut.

 

Czego dotyczą pytania?

Pytania zawarte w ankiecie dotyczą takich obszarów życia osób LGBTIA jak: edukacja, praca, zdrowie i  życie rodzinne. W ankiecie poruszone zostały również zagadnienia związane z doświadczeniami przemocy motywowanej uprzedzeniami, przekonaniami społeczno – politycznymi, życiem religijnym i podejściem do związków.

 

Czy w badaniu mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie?

W badaniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 13 rok życia.

 

Czy badanie jest anonimowe?

Badanie „Sytuacja społeczna osób LGBTIA” jest anonimowe.

 

Czy moje dane są bezpieczne?

W badaniu nie zbieramy danych osobowych, ale zbieramy dane wrażliwe*. Dzięki temu, że ankieta badawcza znajduje się na serwerach amerykańskich Uniwersytetu w Delaware, dane respondentek i respondentów są bezpieczne.

 

Co się stanie z danymi zebranymi w ankiecie?

Dane przeanalizowane przez badaczki i badaczy zostaną opublikowane w formie raportu, który będzie dostępny latem 2021 roku.

 

Kto organizuje badanie?

Inicjatorem badania są stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii i Lambda Warszawa, a jego wykonawcą Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego. Patronat nad badaniem objęła Fundacja Trans-Fuzja.

 

Do kiedy można wypełnić ankietę? 

Termin na wypełnienie ankiety mija 28 lutego 2021  roku.

 

 

Kontakt:

 

*dane wrażliwe – dane wymagające szczególnej ochrony, odnoszące się na przykład do: koloru skóry, przynależności do grupy etnicznej, orientacji seksualnej, przekonań religijnych czy poglądów politycznych.

 

Zobacz również: