10 tęczowych sposobów na spędzenie czasu w domu #zostajęwdomu
Do Polski dotarł koronawirus. W związku z tym zaleca się, aby najbliższy czas spędzić w domu. Dla części z nas oznacza to dużo wolnego czasu. Zobacz, co możesz zrobić w tym okresie – sprawdź jakie 10 tęczowych sposobów na spędzenie czasu w domu przygotowało dla Ciebie KPH.
1. Zadbaj o siebie i innych
Po pierwsze zadbaj o siebie i innych – swoich bliskich i osoby szczególnie narażone na negatywne konsekwencje związane z koronawirusem. To podstawa, żeby móc się cieszyć kolejnymi rzeczami, które znalazły się na naszej liście.
2. Obejrzyj film „Moje jest inne”
Wejdź na kanał Youtube KPH i obejrzyj „Moje jest inne” – film dokumentalny o rodzicach osób LGBT wyprodukowany przez KPH. Film możesz zobaczyć bezpłatnie teraz i przez cały rok.
Kliknij TUTAJ
3. Przeczytaj „Tęczę pod lupą”
Przeczytaj „Tęczę pod lupą” – książkę, w której odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące osób LGBT, na które wszyscy chcieliby poznać odpowiedzi, ale boją się zapytać. To nie jedyna publikacja KPH dostępna online – sprawdź, co jeszcze kryje biblioteczka KPH.
Kliknij TUTAJ
4. Zobacz webinaria Akademii LGBTI
Interesujesz się edukacją lub zdrowiem i chcesz wiedzieć więcej? Webinaria Akademii LGBTI czekają na Ciebie. Wejdź na kanał Youtube KPH i posłuchaj bezpłatnych wykładów ekspertów i ekspertek w dziedzinie medycyny, psychologii i edukacji.
Kliknij TUTAJ
5. Zrób tęczowe zakupy online
Kupuj z głową, czyli online i w szczytnym celu. Skorzystaj ze specjalnej oferty marki Blahol, która wypuściła tęczową serię BLAHOL RAINBOW i część zysków ze sprzedaży wybranych produktów przekaże KPH.
Kliknij TUTAJ
6. Powiedz „Jesteś OK!”
Odezwij się – telefonicznie lub za pomocą dowolnego komunikatora – do osoby z grona Twoich bliskich i znajomych, która może potrzebować usłyszeć, że jest OK. Zapytaj przy okazji, czy czegoś nie potrzebuje.
7. Zaangażuj się lokalnie
Poświęć uwagę sprawom lokalnym– uratuj Chocianów przed wprowadzeniem uchwały anty-LGBT wysyłając maila do radnych.
Kliknij TUTAJ
8. Bądź z nami na mediach społecznościowych
Możesz tego nie wiedzieć, ale KPH działa na czterech kanałach mediów społecznościowych. Jeżeli nas nie obserwujesz, to czas nadrobić braki: facebook KPH, twitter KPH, instagram KPH, youtube KPH
9. Usłysz 8 historii miłosnych
Marzec to miesiąc, w którym światło dzienne ujrzała wspólna kampania OsnoVa Publishing, Vogue Polska i KPH – #HistoriaJednejMilosci. Przegapiłeś/aś? Czas nadrobić zaległości i obejrzeć 8 filmików, w których osobistości ze świata sztuki i mediów opowiadają historie swoich miłości.
Kliknij TUTAJ
10. Wypełnij PIT
Zazwyczaj zostawiasz rozliczanie PITu na 30 kwietnia? Wykorzystaj czas w domu, żeby w tym roku zrobić to inaczej – rozlicz swój PIT teraz. I pamiętaj o 1% na KPH. Dzięki Twojemy wsparciu mamy szansę spełnić nasze wspólne marzenie o Polsce ludzi równych praw.
Kliknij TUTAJ
11. Czas na Ciebie
Jedenasty, dodatkowy punkt zostawiamy Tobie. Napisz na facebooku lub Instagramie KPH, jaki Ty masz pomysł na najbliższy czas, który powinniśmy/łyśmy spędzić w domu.
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
07.11.2024
Sąd Najwyższy miał rozstrzygnąć o procedurze uzgodnienia płci – na uchwałę poczekamy do marca 2025
-
06.11.2024
Queerowe kino KPH – listopadowy seans filmowy
-
06.11.2024
Fundusz „Wspólnymi siłami budujemy równość”: Pierwsze spotkanie w ramach projektu QueerArt
-
04.11.2024
Brak tożsamości płciowej w październikowym projekcie nowelizacji Kodeksu karnego – KPH składa uwagi
-
28.10.2024
Wszystko, co chcesz wiedzieć o ustawie o związkach partnerskich – transmisja live
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.