Wałbrzych: Wystawa „Berlin-Yogyakarta”
Kampania Przeciw Homofobii, Grupa Inicjatywna Wałbrzych oraz Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zapraszają w lutym i marcu na wystawę i projekcje filmowe w ramach projektu „”Berlin – Yogyakarta””.
Otwarcie wystawy
Zapraszamy w piątek, 18 lutego 2011, godz. 18.00, do Foyer Teatru Dramatycznego, Plac Teatralny 1, Wałbrzych.
Na tytuł wystawy składają się nazwy dwóch miast z różnych kręgów kulturowych, co podkreśla globalną skalę zarówno zjawiska wykluczania, jak i obowiązywania praw człowieka. Z nazwą Yogyakarty łączy się aktualny aspekt wystawy, Berlinowi przypisana jest jej część historyczna, w której nakreśliliśmy początki i osiągnięcia ruchu na rzecz emancypacji osób nieheteroseksualnych oraz przedstawiliśmy historię ich prześladowań przez nazistów.
Gości powita Sebastian Majewski, dyrektor artystyczny Teatru oraz Mirosława Makuchowska, członkini zarządu KPH. Podczas otwarcia zapraszamy na skromny poczęstunek.
Finisaż odbędzie się 30 marca o godz. 17.00.
Projekcje filmowe
Zapraszamy we czwartek, 24 lutego 2011 do bunkra Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, Plac Teatralny 1, na pokazy w ramach tęczowego czwartku.
„”Einstein seksu””
godz. 17.00
RFN 1999, 100 min., reż. Rosa von Praunheim Film fabularny – historia życia Magnusa Hirschfelda, lekarza, seksuologa i światowego pioniera ruchu na rzecz równouprawnienia osób nieheteroseksualnych. Jednym z wątków jest historia związku M. Hirschfelda ze znacznie młodszym od niego Karlem Giese.
„”Inny od innych””
godz. 18.45
Niemcy 1919, 50 min., reż. Richard Oswald Film niemy, edukacyjny, pierwszy w historii kina film o tematyce homoseksualnej, zakazany przez cenzurę w 1920 i zachowany jedynie we fragmentach. Konsultantem scenariusza był Magnus Hirschfeld, którego zobaczyć można w roli lekarza, Karl Giese wcielił się w głównego bohatera, wirtuoza skrzypiec Paula Körnera w wieku młodzieńczym. W roli głównej Conrad Veidt z „”Gabinetu doktora Caligari””. Historia miłości muzyka do swego ucznia i wszechobecnego wówczas szantażu osób homoseksualnych.
„”Paragraf 175″”
godz. 19.40
USA 2000, 80 min. reż. Rob Epstein i Jeffrey Friedman Film dokumentalny, nagrodzony m.in. na Berlinale i Sundance Film Festival – przejmujące relacje homoseksualnych ofiar nazistowskiego terroru, w większości byłych więźniów obozów koncentracyjnych. Narratorem filmu jest Rupert Everett.
WSTĘP NA WSZYSTKIE IMPREZY WOLNY
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
19.12.2024
Nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści to troska o bezpieczeństwo wszystkich osób – podkreślają organizacje pozarządowe
-
18.12.2024
Konferencja prasowa: nowelizacja Kodeksu karnego w zakresie przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści – 19 grudnia, g. 9:30
-
17.12.2024
Rozczarowująca opinia Rzecznika Praw Obywatelskich o związkach partnerskich
-
13.12.2024
A miało być tak pięknie… Społeczność LGBT+ zawiedziona po roku rządów Tuska
-
06.12.2024
„Ile warta jest tęczowa złotówka?” – raport Priders
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.