Udaremniona próba szpiegostwa w Kampanii Przeciw Homofobii
Młoda kobieta, która zgłosiła się na wolontariat do Kampanii Przeciw Homofobii, podjęła próbę wejścia w struktury organizacji. Niedoszła wolontariuszka KPH została przyłapana na nagrywaniu wewnętrznych spotkań organizacji. Kamerę szpiegowską ukryła w okularach.
Zespół wolontariuszy i wolontariuszek Kampanii Przeciw Homofobii liczy kilkadziesiąt osób. Ostatnio dołączyła do niego kolejna osoba. Po przejściu standardowej procedury niedoszła wolontariuszka KPH została zaproszona na zebranie zespołu. Głównym tematem spotkania była zbliżająca się gala Ramię w ramię po równość i ceremonia wręczenia nagród Korony Równości. Wolontariuszka zwróciła uwagę prowadzącej, która na telefonie dziewczyny dostrzegła ikonkę nagrywania. Podejrzenia o nagrywaniu potwierdziły się dwa dni później. Podczas wyjścia integracyjnego grupy wolontariackiej KPH młoda kobieta została nakryta na nagrywaniu spotkania. Użyła do tego specjalistycznych okularów wyposażonych w kamerę. Skonfrontowana z podejrzeniami o szpiegowanie kobieta nie zaprzeczyła. Na czyje zlecenie działała i czy jest to element trwającej obecnie nagonki na organizacje działające w Polsce na rzecz praw człowieka – tego nie wiadomo.
Tak szybka reakcja była możliwa dzięki procedurom bezpieczeństwa funkcjonującym w Kampanii Przeciw Homofobii. Przeszkolonemu zespołowi KPH wystarczyły zaledwie trzy dni, aby udaremnić infiltację naszej organizacji. Sytuację, choć budzi ona niepokój, uważamy na ten moment za opanowaną – komentuje zajście dyrektor KPH, Slava Melnyk.
Wypowiedź dyrektora uzupełnia Mirosława Makuchowska, kierowniczka Pionu Politycznego organizacji
Skala trwającego obecnie w Polsce homofobicznego festiwalu nienawiści jest porażająca. W tych trudnych czasach społeczność LGBT wykazuje się niemal heroiczną siłą. Siłą, którą czerpiemy z solidarności zbudowanej na bardzo mocnym fundamencie jakim jest zaufanie. I tego zaufania, którym darzymy siebie nawzajem, nikomu nie pozwolimy nam odebrać – stwierdza Makuchowska.
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
22.11.2024
Nowelizacja Kodeksu Karnego: uwagi KPH znowu nie zostały uwzględnione w projekcie
-
21.11.2024
Niezależny ekspert ONZ oceni sytuację osób LGBT+ w Polsce. Organizacje przygotowały i przesłały swoje stanowisko oraz rekomendacje.
-
20.11.2024
Książka „The Pairing. Sztuka dobierania” pod matronatem KPH
-
20.11.2024
Fundusz „Wspólnymi siłami budujemy równość”: Drugie spotkanie w ramach projektu QueerArt
-
18.11.2024
Konsultacje publiczne projektu ustawy o związkach partnerskich dobiegły końca. Zobacz wspólną opinię 14 organizacji LGBT+
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.