Wesprzyj KPH

Akademia Zaangażowanego Rodzica (AZR) to prowadzony przez Kampanię Przeciw Homofobii program edukacyjno‒rozwojowy dla rodziców dzieci LGBT. 

Publikacja dedykowana jest liderkom i liderom lokalnych grup rodzicielskich oraz rodzinom. Zasobnik stanowi bazę wiedzy, omówienie wybranych zagadnień poruszanych na warsztatach AZR. Powstał po to, aby ułatwić wprowadzanie elementów edukacyjnych na spotkaniach grupowych.

Grupy samopomocowe poprzestają często na wymianie doświadczeń, opowieściach o trudnościach, a czasem radościach życia codziennego. Doświadczenia wyniesione z AZR wskazują, że wymiana ta najbardziej skutecznie pomaga rodzicom wyzwolić się z poczucia wstydu i gorszości, jeśli jest wzbogacona o konkretną wiedzę z tematyki LGBTI. Rozmowa o różnorodności płciowej, spotkanie z własną uwewnętrznioną homofobią, poznanie mocy oddziaływania stereotypów to kroki, które odmienią sposób rozumienia i odczuwania sytuacji przez rodziców, dla których organizujecie spotkania. Wiedza wyzwala, bo pomaga zrozumieć, że problem nie leży w tożsamości seksualnej czy płciowej dziecka – że problemem są uprzedzenia i ignorancja otoczenia.

Pobierz „Tęcza w siedmiu odsłonach. Zasobnik Akademii Zaangażowanego Rodzica.” 

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?