#Maszerujemy Challenge – marsz równości online
W pierwszy weekend kwietnia w Koszalinie miał wystartować sezon marszowy. Z uwagi na pandemię koronawirusa termin tego i kolejnych marszów równości został przełożony. Co my na to? Przenosimy się do mediów społecznościowych ogłaszając #Maszerujemy Challenge. Niech nas zobaczą! Jak nie na ulicach, to w sieci! – zachęca do udziału w akcji KPH.
Widoczność to jeden z powodów, dla których organizowane są marsze równości. Dla wielu osób LGBT udział w marszu lub Paradzie Równości to jedyny dzień w roku, kiedy mogą wyjść na ulicę i być sobą. Iść za rękę z osobą, którą kochają, ubrać się na tęczowo i krzyczeć hasła miłości i szacunku. W trosce o uczestników i uczestniczki kolejne marsze zmieniają terminy. I tak wiemy już, że marsze w Koszalinie, Krakowie, Łodzi, Zielonej Górze czy Gnieźnie nie odbędą się w planowanym terminie. Co my na to?
#Maszerujemy Challenge
Skoro nie możemy maszerować ulicami, to będziemy maszerować w sieci! Dlatego ogłaszamy #Maszerujemy Challenge. Niech nas zobaczą! – mówi Cecylia Jakubczak z KPH.
Na czym będzie polegało tęczowe wyzwanie? Wystarczy wrzucić na media społecznościowe swoje zdjęcie lub wideo z dowolnego marszu albo Parady Równości, rozwinąć zdanie “Maszeruję, bo…”, dodać hasztag #Maszerujemy i oznaczyć minimum dwie osoby, którym rzuca się wyzwanie. Osoby, które w tym roku planowały maszerować pierwszy raz też mogą dołączyć wrzucając do sieci zdjęcie w ubraniu, w którym poszłyby na marsz w tzw. realu.
Internetowy Marsz Równości w Koszalinie
#Maszerujemy Challenge to nie jedyna tęczowa inicjatywa zaplanowana z okazji planowanej na 4 kwietnia inaguracji sezonu marszowego. Do Internetu przenosi się tymczasowo koszaliński Marsz Równości. Organizatorki i organizatorzy I Internetowego Marszu Równości w Koszalinie oferują m.in. możliwość skorzystania z facebookowej nakładki #maszerujęonline. Namawiają również do wywieszenia na swoich balkonach tęczowych flag i wysłania im wiadomości, w których powiecie, dlaczego Marsz jest dla Was istotny. Wiadomości będą potem publikowane pod hasztagiem #łączynasmiłość
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
07.11.2024
Sąd Najwyższy miał rozstrzygnąć o procedurze uzgodnienia płci – na uchwałę poczekamy do marca 2025
-
06.11.2024
Queerowe kino KPH – listopadowy seans filmowy
-
06.11.2024
Fundusz „Wspólnymi siłami budujemy równość”: Pierwsze spotkanie w ramach projektu QueerArt
-
04.11.2024
Brak tożsamości płciowej w październikowym projekcie nowelizacji Kodeksu karnego – KPH składa uwagi
-
28.10.2024
Wszystko, co chcesz wiedzieć o ustawie o związkach partnerskich – transmisja live
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.