Wesprzyj KPH

Prawidłowo funkcjonująca szkoła to taka, w której każdy uczeń i uczennica czuje się bezpiecznie, chodzi do niej z przyjemnością i bez obawy, że spotka się z przemocą lub dyskryminacją. Publikacja KPH – „Lekcja równości: Jak prowadzić działania antydyskryminacyjne w szkołach” zawiera zbiór wskazówek pozwalających osiągnąć ten ideał.

Wśród cennych rad adresowanych do pedagogów, pedagożek, nauczycieli i nauczycielek oraz dyrekcji szkół jakie zawiera „Lekcja równości: Jak prowadzić działania antydyskryminacyjne w szkołach”, znajduje się m.in. opis funkcjonalnych rozwiązań w zakresie planowania i realizacji działań antydyskryminacyjnych oraz prowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej. Rekomendacje uwzględniają zarówno potrzeby szkół jak i ich zobowiązania płynące z Ustawy o systemie oświaty i rozporządzenia o nadzorze pedagogicznym. W najnowszej publikacji KPH znajdziemy również opisy działań zrealizowanych w szkołach w Gdańsku, Górze, Piątkowisku i Tomaszowie Mazowieckim w ramach projektu „Równa szkoła – bez dyskryminacji i przemocy”. Ich treść uzupełniono o opinie kadry nauczycielskiej i kierującej oraz trenerów KPH. Nie zabrało również najważniejszego głosu, czyli głosu uczniów i uczennic, którzy wzięli udział w działaniach projektowych.

„Lekcja równości: Jak prowadzić działania antydyskryminacyjne w szkołach” to trzecia publikacja KPH z serii poświęconej edukacji. Wcześniej ukazały się: „Lekcja równości. Postawy i potrzeby kadry szkolnej i młodzieży wobec homofobii w szkole” oraz „Lekcja równości. Materiały dla nauczycieli i nauczycielek. Jak rozmawiać o orientacji seksualnej w szkole i wspierać młodzież”. Redaktorem całej serii jest Jan Świerszcz.

Dowiedz się więcej o przeciwdziałaniu homofobii i transfobii w szkołach i zobacz więcej publikacji KPH na ten temat na stronie www.LekcjaRownosci.pl

Publikacja powstała w ramach projektu „Równa szkoła – bez dyskryminacji i przemocy”. Projekt współfinansowany z funduszy EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

EOG

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?