Wesprzyj KPH

Wróć

Konferecja: Mowa nienawiści – w stronę interdyscyplinarnego podejścia do zjawiska

„Mowa nienawiści – w stronę interdyscyplinarnego podejścia do zjawiska”  to tytuł  dwudniowej konferencji, która odbędzie się w dniach 13 – 14 lutego w Instytucie Nauk Prawnych PAN w Warszawie.  Jej głównym celem jest przyjrzenie się zjawisku mowy nienawiści z perspektywy różnych dyscyplin naukowych. Organizatorami wydarzenia są: Zakład Kryminologii Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Lambda Warszawa oraz Otwarta Rzeczpospolita.

Konferencja składać się będzie z pięciu panelów: Rozumienie i definiowanie – co to jest mowa nienawiści, Psychologiczne i społeczne skutki mowy nienawiści, Osoby doświadczające mowy nienawiści  – w kogo uderza mowa nienawiści?, Sprawcy – kto stosuje mowę nienawiści? Kto powinien być karany?, Społeczeństwo, prawo i politycy wobec mowy nienawiści – czy i jak karać? Ponadto uczestnicy i uczestniczki konferencji będą mieli okazję wziąć udział w dwóch blokach warsztatowych.

Program konferencji jest dostępny TUTAJ

Konferencja jest organizowana w celu spojrzenia na zjawisko mowy nienawiści z różnych perspektyw. Ponadto ma ona służyć stworzeniu forum umożliwiającego wymianę informacji nt. aktualnego stanu badań w tym obszarze oraz rozważenie możliwości i zasadności wypracowania bardziej interdyscyplinarnego podejścia w badaniu tego zjawiska.

Udział w konferencji można zgłaszać wyłącznie za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego do dnia 8 lutego br. pod adresem: https://mowanienawisci.konfeo.com/pl/groups.  Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorami konferencji są: Zakład Kryminologii Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Lambda Warszawa oraz Otwarta Rzeczpospolita.

Tagi

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?