Wesprzyj KPH

Raport „Human Rights and Gender Identity and Expression” rzuca światło na wyzwania, przed którymi stoją osoby trans i niebinarne w Europie oraz poza nią. Służy również jako kompleksowe narzędzie dla rzecznictwa. 

Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunja Mijatović opublikowała dokument, w którym szczegółowo analizuje wyzwania stojące przed osobami trans i niebinarnymi w całej Europie. Dokument zawiera szeroki zakres spostrzeżeń, zaleceń i analiz oraz kompleksowy przegląd praw osób trans i niebinarnych w Europie i poza nią.

Dokument  opiera się na pracach krajowych i tematycznych przeprowadzonych przez Komisarz w trakcie sześcioletniej kadencji, ze szczególnym naciskiem na jej rozmowy z dorosłymi i młodzieżą transpłciową, organizacjami trans i LGBT+ oraz obrońcami praw człowieka.

Jest to także narzędzie, które zapewnia plan działań na rzecz wspierania zmian legislacyjnych. 13 podrozdziałów artykułu zawiera kompleksowe analizy i zalecenia, które same w sobie służą jako solidne narzędzia doradcze. Rozdziały poruszają takie tematy, jak: prawa człowieka, równość i niedyskryminacja, praktyki konwersji tożsamości płciowej i ekspresji płciowej, prawne uznanie płci, przemoc, przestępstwa z nienawiści i mowa nienawiści, pozbawienie wolności, życie rodzinne, edukacja, sport, zatrudnienie, ubóstwo, opieka zdrowotna, higiena, azyl.

Zobacz cały raport.

Zobacz również

Newsletter KPH

Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.


Potrzebujesz pomocy psychologicznej lub prawnej?