Dariusz Michalczewski laureatem nagrody Sojusznik Roku
10 września na gali sojuszników osób LGBT „Ramię w ramię po równość” wręczona została po raz pierwszy w historii Kampanii Przeciw Homofobii nagroda Sojusznik Roku. Jej laureatem został Dariusz Michalczewski.
Gala sojuszników i sojuszniczek osób LGBT odbyła się równo rok po zainicjowaniu akcji społecznej „Ramię w ramię po równość”, którą w ciągu ostatnich 12 miesięcy wsparło wiele znanych osób, takich jak np. Maryla Rodowicz, Agnieszka Szulim czy Zbigniew Wodecki. Z tej okazji Kampania Przeciw Homofobii postanowiła zainaugurować i wręczyć po raz pierwszy w swojej historii nagrodę Sojusznik Roku. Statuetka powędrowała w ręce Dariusza Michalczewskiego, który zdaniem KPH w znaczący sposób przyczynił się do propagowania idei równości i akceptacji w polskim społeczeństwie. Bokser nie kryjąc radości z powodu wyróżnienia dziękując powiedział – To, co robiłem i mówiłem nic mnie nie kosztowało. Wyraziłem tylko swoją opinię. Kocham wszystkich ludzi. Tak zostałem nauczony w moim domu, później w szkole i wszędzie indziej. Dlatego jestem dumny, że ktoś docenił to, że jestem osobą otwartą. Odbierając nagrodę Michalczewski zwrócił uwagę na problem dyskryminacji osób LGBT w Polsce – Myślę, że trochę wody w rzece musi upłynąć aż będziecie traktowani jak wszyscy inni ludzie – dodał.
[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=08Ym3grbBt4″]
Tagi
Zobacz również
Ostatnio dodane
-
16.02.2026
Trema może trwać całe życie. Nowy spot Kampanii Przeciw Homofobii zachęca do przekazania 1,5% podatku
-
13.02.2026
Status osoby najbliższej trafił do nadzwyczajnej komisji sejmowej. KPH: To dobry kierunek, ale oczekiwania są większe
-
12.02.2026
Status osoby najbliższej po pierwszym czytaniu w Sejmie – jutro kluczowe decyzje w sprawie projektu
-
12.02.2026
[Wspólnymi siłami] 14 i 17 lutego zapraszamy do Kielc na queerowe wydarzenia Tęczowych Dzików
-
06.02.2026
Nasz artykuł ,,Rok 2026 to nowy etap dla tęczowych mam” w najnowszej ,,Replice”
Newsletter KPH
Zapisz się na nasz newsletter, a my zadbamy o to, żeby docierały do Ciebie bieżące informacje nt. działań naszej organizacji.